banner158
banner218

Sıcaktan bunalanlara müjde ! Serin ve yağışlı hava geri dönüyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye'nin Karadeniz'den gelen serin ve yağışı havanın etkisi altına gireceğini açıkladı. İşte Meteoroloji'nin hava durumu tahminleri...

Sıcaktan bunalanlara müjde ! Serin ve yağışlı hava geri dönüyor
banner216


Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye genelinde yarından itibaren serin ve yağışlı havanın etkili olacağını duyurdu. Açıklamasına göre serin ve yağışlı hava dalgası Karadeniz üzerinden geliyor. İşte Meteoroloji'nin tüm Türkiye için yaptığı hava durumu uyarısı...

Türkiye genelinde yarından itibaren Karadeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkili olması öngörülüyor.

Rüzgarın Hatay çevrelerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (40-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK BEKLENİYOR

Hafta sonunda ise Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Yağışların Batı Karadeniz (Düzce, Zonguldak, Bartın, Kastamonu kıyı kesimi), Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu, Samsun'un doğusu ile Ordu'da kuvvetli (21-50 kg/metrekare), Doğu Karadeniz'in kıyı illerinde (Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin) çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması (100-200 kg/metrekare arasında) öngörülüyor.

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının hafta sonunda hissedilir derecede azalarak mevsim normallerine, pazar ve pazartesi günleri ülkenin kuzey ve iç kesimlerinde ise mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin ediliyor.

PAZARTESİ AKŞAMINDAN İTİBAREN ETKİSİNİ KAYBEDECEK

Serin ve yağışlı havanın pazartesi akşam saatlerinden itibaren etkisini kaybedeceği ve hava sıcaklıklarının 2 Temmuz'dan itibaren yeniden yükselmesi bekleniyor. 

İŞTE HARİTALARLA 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNLERİ:

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2019, 19:37