banner4
banner23

Sevgilisi öpünce alerji oluyor

En ilginç 'Sevgililer Günü' hikayelerinden biri İngiltere'den geldi. 24 yaşındaki bir genç kız sevgilisi öptüğü zaman alerji oluyor ve tüm vücudu yara bere içinde kalıyor.

Sevgilisi öpünce alerji oluyor
banner19

Suya karşı alerjisi olan bir genç kız, 14 Şubat Sevgililer Günü'nün en sıra dışı kahramanlarından biri oldu. Zira genç kızın alerjisi nişanlısı öptüğü zaman da ortaya çıkıyor ve vücudunu yara bere içinde bırakıyor. 24 yaşındaki Rachel Prince, yağmurlu havalarda, banyo yaptığı zaman ya da aşırı terlediğinde alerji oluyor. Atak geldiği zaman ise genç kızın tüm vücudu kızarıyor. Hatta şiddetli ataklarda genç kızın vücudunda yaralar oluşuyor.

İngiliz The Sun Gazetesi'nin haberine göre, 24 yaşındaki Rachel Prince, nişanlısı Lee Warwick'in sadece elini tutmak zorunda. Hatta Sevgililer Günü'nde bile. Zira, Prince'ın alerjisi nişanlısı öptüğü zaman da gerçekleşiyor.

Prince, hastalığı nedeniyle çok sıkıntılı bir ilişki yaşadığını söyleyerek, "Çoğu zaman büyük acı çekiyorum. Çünkü nişanlımla yakınlaştığım zaman hemen alerjim kabarıyor. Lee beni öptüğü zaman ise hemen yanağımı kuruluyorum çünkü her an kriz gelebiliyor" dedi.

Lee Warwick ise artık durumu kabullendiğini belirterek, "Bazen onu çok öpmek istiyorum ancak bunu yapamayacağımı biliyorum. Ev işlerinin çoğunu da yapamıyor. Ama onu o kadar çok seviyorum ki o bunlara değer.

BU HASTALIĞIN TEDAVİSİ YOK
Kendi gözyaşlarına, tükürüğe hatta nemli havalara bile alerjisi olan Rachel'in rahatsızlığı dünyada çok nadir insanda görülen bir hastalık çeşidi. Tıp dilinde 'Aquagenic Urticaria' olarak bilinen rahatsızlığı bir tedavisi yok. Dermatologlar, hastalara kuru kalmaları, yağmurdan kaçınmaları ve mümkün olduğunca sudan kaçınmaları önerisinde bulunuyorlar.  

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2012, 17:28