banner339
banner274

Şemdinli'deki saldırı sonrası hükümetten açıklama

Şemdinli'de 9 askerin şehit olduğu saldırı sonrası Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve Enerji Bakanı Berat Albayrak açıklama yaptı. Kurtulmuş, "Türkiye terör örgütlerine teslim olmayacaktır" dedi.

banner362
Şemdinli'deki saldırı sonrası hükümetten açıklama
banner385

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Tüm milletimize başsağlığı diliyorum. Türkiye terör örgütlerine asla teslim olmayacaktır. Bu menfur saldırıların hesabı sorulacaktır" ifadelerine yerdi. 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 23. Dünya Enerji Kongresi'ndeki konuşması sırasında terör saldırısını kınarken, "Dost ülkelerin teröre karşı ortak bir duruş sergilemesi gerekir" dedi.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde askeri kontrol noktasına yapılan bombalı araç saldırısına ilişkin açıklama yaptı. Elvan 9 askerin şehit olduğu 11 askerin yaralandığı saldırıya ilişkin, "35 yıldır girilemeyen yerlere emniyet güçlerimizin teker teker girmesi terör örgütü ve bunların destekçileri üzerinde ciddi bir rahatsızlık meydana getirdi ama bu mücadelemiz devam edecek. Allah'ın izniyle girilmedik bir metrekarelik alan dahi bırakmayacağız. Hepsinin kökünü kazıyacağız." dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2016, 13:35
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k