banner158
banner218

Şehit anne ve bebeğine veda...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yüksekova'da bombalı saldırı sonucu şehit olan astsubay eşi Nurcan Karakaya ile 11 aylık oğlu Mustafa Bedirhan Karakaya'nın cenazesine katılıyor...

Şehit anne ve bebeğine veda...
banner216

Başkan Erdoğan, cenazeye katılan vatandaşların "idam isteriz" sloganları arasında bir konuşma yaptı.

Erdoğan, konuşmasına "Allah yolunda öldürülenlere ölü demeyiniz, onlar diridirler" ayetini hatırlatarak başladı.

"Bu bölücü terör örgütünün ne kadar alçak, ne kadar müptezel olduğunu, işte bu çocuk katilleri ve hanım kardeşlerimizin katilleri olarak bir kez daha görmüş oluyoruz.

Bunların inine girdik. Peşlerini bırakmak yok. Son aylarda ne denli onlar kaçıp biz kovalıyoruz biliyorsunuz. Mücadelemiz son terörist kalıncaya kadar sürecek.

Bu milletin huzurunu bölmeye kimsenin hakkı yok. Birileri bu bölücü terör örgütün yanında olmak suretiyle yanlarında oluyorsa da biz peşlerini bırakmayacağız.

İdam konusundaki hassasiyetimi biliyorsunuz.

İdam cezası parlamentodan geçtiği andan itibaren, benim için onaylamamak diye bir şey yoktur onaylarım.

Biz bu tür katillerin konumunu biliyoruz. Bunlar yaptıkları katliamla bunun bedelini aynen ödemek durumundalar. Bununla ilgili atacağımız adımlar yakındır. Bu durumda 'George, Hans ne der' biz buna bakmayız. Allah ne der buna bakarız.

Biz beşer planında kimsenin önünde eğilmedik, eğilmeyiz. Biz sadece Rabbimizin huzurunda rükuda ve secdede eğildik."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan asker eşi Nurcan Karakaya (25) ve 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan Karakaya'nın cenaze törenlerine katılmak için Sivas'a geldi.

Helikopterle Şarkışla ilçesine gelen Başkan Erdoğan, 11 aylık bebeğiyle şehit düşen Nurcan Karakaya'nın eşine ve ailesine, tören alanında taziyelerini iletti.

Şehidin eşi Serkan Karakaya'ya sarılarak teskin etmeye çalışan Erdoğan, daha sonra Şarkışla Kaymakamlığına geçti.

Erdoğan, buradan da ikindi namazı için Muhsin Yazıcıoğlu Cami'sine geçti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da Erdoğan'a eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2018, 18:49