banner158

Şehir Üniversitesi'ne yer tahsisine iptal

İstanbul Kartal'daki Cevizli Tekel arazisinin Şehir Üniversitesi'ne bedelsiz devrine ilişkin Danıştay'dan iptal kararı geldi.

Şehir Üniversitesi'ne yer tahsisine iptal
banner152

İstanbul Kartal'daki Cevizli Tekel arazisinin Şehir Üniversitesi'ne bedelsiz devrini Danıştay iptal etti. Üniversitenin Dragos kampüsü, 2017-2018 döneminde üniversite tarafından üzerine yapılan büyük yatırımla eğitim ve öğretime açılmıştı.

İstanbul'un Anadolu yakasındaki Kartal Orhantepe Mahallesi'nde bulunan TEKEL'e ait 297 bin metrekarelik arazinin İstanbul Şehir Üniversitesi'ne bedelsiz tahsisi iptal edildi. Danıştay, itiraz yolu olmaksızın iptal kararı verdi.

Söz konusu arazi TEKEL'in vergi borçlarına karşılık Maliye Bakanlığı'na geçmişti. Bakanlık, Bilim ve Sanat Vakfı'nın üniversitesi olan İstanbul Şehir Üniversitesi'ne araziyi 49 yıllığına devretmişti.

ÜNİVERSİTENİN DRAGOS KAMPÜSÜ

Üniversitenin Dragos kampüsünde yeni sınıf ve laboratuvarlar, kütüphane yüksek kapasiteli yurtlar, spor tesisleri, kafeterya ve restoranları bulunuyor. Kampüs, 2017-2018 döneminde büyük yatırımla eğitim ve öğretime açılmıştı.

2010 -2011 yılında akademik hayatına başlayan Şehir Üniversitesi, 7 fakülte, 3 enstitü ve 1 meslek yüksekokulu çatısı altındaki lisans, önlisans, yüksek lisans ve doktora programlarıyla akademik faaliyetlerini sürdürüyor.

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2018, 11:53