banner339
banner313

Şehide veda! 'Kalk Servet'im bak çocuğun geldi

Hakkari'nin Derecik ilçesinde PKK'lı  teröristlerce sınırın Irak tarafından düzenlenen saldırı sonucu şehit olan Servet Akkuş, memleketi Afyonkarahisar'ın İscehisar ilçesine bağlı Çalışlar köyünde son yolculuğuna uğurlandı.

Şehide veda! 'Kalk Servet'im bak çocuğun geldi
banner475

Uçakla Afyonkarahisar'a getirilen şehit Servet Akkuş'un naaşı, ilk  olarak eşinin babaevine götürüldü. Burada şehidin eşi Hacer Akkuş, "Şehitler  ölmez, vatan bölünmez. Bunu böylece bilin. Bir tane daha aslan yetiştiriyorum  haberiniz olsun. O da asker olacak. Sizleri sevindirmeyeceğim, sizleri  güldürmeyeceğim. Bir Servet'im vardı onu da şehit verdim." diyerek gözyaşı döktü.

Helallik alınmasının ardından şehidin naaşı, cenaze töreninin  düzenlendiği köy meydanına götürüldü.

Törende, şehit Servet Akkuş'un 3 aylık oğlu Bora Efe'ye babasının  şehit olmadan önce satın aldığı asker kıyafeti giydirildi.

Eşinin tabutunu ve fotoğrafını öpen Hacer Akkuş, "Kalk Servet'im bak  çocuğun geldi." diye ağladı.

Cenazede şehidin annesi Ayşe, babası Zafer, erkek kardeşi Şükrü, kız  kardeşleri Nazik ve Burçin Akkuş'u yakınları teselli etmeye çalıştı.  

Şehidin naaşı köy mezarlığında toprağa verildi.

Cenaze törenine, şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra, Aile,  Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ahmet Koca, Afyonkarahisar Valisi  Mustafa Tutulmaz, DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, AK Parti Afyonkarahisar  milletvekilleri İbrahim Yurdunuseven, Ali Özkaya, MHP Milletvekili Mehmet Taytak,  Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Mehmet Karakaş, İl Emniyet Müdürü  Gürsel Yıldız ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2019, 19:09
banner218