banner339
banner391
banner274

Şanlıurfa'da Kafe Gerilimi! Toplu Halde İntihara Kalkıştılar

Şanlıurfa Valiliği tarafından alınan, Balıklıgöl'deki kafelerin kaldırması kararına kafe işletmecileri intihar girişimiyle tepki gösterdi.

Şanlıurfa'da Kafe Gerilimi! Toplu Halde İntihara Kalkıştılar
banner353

Şanlıurfa'da valiliğin aldığı karar gereği Balıklıgöl'deki kafeleri kaldırmak için çalışma başlatan zabıta ekipleri, işletme sahiplerinin tepkisiyle karşılaştı. Surlara çıkıp toplu halde intihar tehdidinde bulunan işletme sahipleri ile polis ve zabıta arasında gergin anlar yaşandı.

TARİHİ DOKU GEREKÇESİYLE KALDIRILMASINA KARAR VERİLDİ

Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa'da valilik tarafından alınan kararla Balıklıgöl platosundaki bazı işletme ve kafelerin tarihi dokuya zarar verdiği gerekçesiyle kaldırılmasına karar verildi.

İŞLETME SAHİPLERİYLE GERGİN ANLAR YAŞANDI

İşlemi gerçekleştirmek isteyen zabıta ekipleri polis eşliğinde Balıklıgöl platosundaki iş yerlerine gitti. Valiliğin aldığı karara karşı çıkan işletme sahipleri ile zabıta ve polis arasında gergin anlar yaşandı. Karara karşı çıkan işletme sahipleri kale surlarına çıkarak toplu halde intihar tehdidinde bulundu.

GERGİNLİK DEVAM EDİYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi gelmediği sürece eylemlerine devam edeceklerini söyleyen işletme sahipleri ile zabıta ve polis arasındaki gerginlik devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2016, 18:00
banner218

banner344

banner394

banner343

banner393

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k