banner339
banner274

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları açıklandı mı? Bugün Sağlık Bakanlığı sonuçları açıklanacak mı, kura ne zaman?

Geçtiğimiz tarihlerde başvuru işlemleri tamamlanan Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurularının sonuçları için heyecan dorukta. Sağlık Bakanlığı tarafından 2021 Yılı 3. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası Duyurusu yayımlanmıştı. Konuya ilgi duyanlar başvurularını tamamladı. Bugünlerde açıklanması beklenen Sağlık Bakanlığı personel alımı sonuçları için geri sayım başladı. Peki Sağlık Bakanlığı personel alımı sonuçları ne zaman açıklanacak, sorgulama nereden yapılacak?

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları açıklandı mı? Bugün Sağlık Bakanlığı sonuçları açıklanacak mı, kura ne zaman?
banner475


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

12-16 Kasım 2021 Tarihleri arasında başvuruları alınan Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru işlemleri ardından sonuçların aranması gündeme geldi. Sağlık Bakanlığı, personel başvurularının ne zaman açıklanacağını duyurdu. Aynı zamanda Sağlık Bakanlığı personel alımı kurasının ne zaman ve nerede çekileceği de belirlendi.

Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun ek birinci maddesi ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile Atanacak Bazı Sağlık Personelinin Atama Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik hükümlerine göre Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama-yerleştirme iş ve işlemleri ilan edilen takvim çerçevesinde noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile yapılacaktır.
Bu kura eczacı unvanlı adaylar için 1. yerleştirme ve 2. yerleştirme olarak iki ayrı yerleştirme şeklinde yapılacak olup diğer unvan ve branşlar için sadece 2. yerleştirme işlemi uygulanacaktır.

• 1. Yerleştirmede ‘Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu için yabancı dil yeterliliğine sahip ve doktora programların an mezun olmuş eczacı unvanlı personel alımı’ yapılacaktır.

• 2. Yerleştirmede ‘Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar ile diğer kamu kurum ve kuruluşları için eczacı, uzman diş tabibi, diş tabibi, tabip ve uzman tabip unvanında personel alımı’ yapılacaktır.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Başvuru değerlendirme sonuçları PBS üzerinden 24 Kasım 2021 Çarşamba günü açıklanacak.SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI KURA NE ZAMAN, NEREDE YAPILACAK?

Kura tarihi 2 Aralık 2021 Perşembe günü olarak belirlendi. Yeri ve saati (https://yhgm.saglik.gov.tr) internet adresinden ilan edilecektir.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2021, 09:55
banner218