banner339
banner313

Saadet Partili vekilden skandal 'Çamlıca Camii' benzetmesi

Türkiye'nin en büyük camisi Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla dün resmi olarak açıldı. Saadet Partisi İstanbul Milletvekili, açılış sonrası Çamlıca Camii ile ilgili skandal bir benzetme yapınca büyük tepki topladı.

Saadet Partili vekilden skandal 'Çamlıca Camii' benzetmesi
banner475

63 bin kişinin aynı anda ibadet edebileceği bir kompleks olarak tasarlanan Türkiye'nin en büyük camisi "Büyük Çamlıca Camii" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla dün resmi olarak açılırken, Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, Çamlıca Camii ile ilgili skandal benzetmede bulundu.

FİRAVUN BENZETMESİNE BÜYÜK TEPKİ

Cihangir İslam, Şirin Payzın'ın sorularını cevapladı. Çamlıca Camii le ilgili soruya İslam, "Çamlıca Camii kişisel bir iz bırakmak için yapıldıysa tarihte bunu en iyi yapan firavunlardır"cevabını verdi. Cihangir İslam'ın 'Firavun' benzetmesi büyük tepkiyle karşılandı.

KARAMOLLAOĞLU'NA ÖZENDİ

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da geçtiğimiz günlerde, "Büyük Çamlıca Camii" için 'Hangi akıllının başına Çamlıca Tepesi'ne 60 bin kişilik cami yapmak gelir ya? Bir kere doldursunlar ellerini öperim. İçeriye giren dışarıya nasıl çıkacak? Günün en az 7-8 saatini vermesi lazım ki, orası dolsun. Bunu bile idrak etmeden, dışarıdan bakıldığı zaman 'Şu ihtişama bak ya, nereden nereye geldik Türkiye olarak' derseniz, işte hapı yuttuğumuzun resmidir bu. Bu Türkiye'nin ne kadar perişan halde olduğunu gösterir, ne kadar geliştiğini kalkındığını göstermez. Bakış açısı bu.' demişti.

İşte tepkilerden bazıları;

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2019, 10:57
banner218