banner339
banner274

'Rakka kadısı'nın planı deşifre oldu

İstanbul’da geçtiğimiz hafta yakalanan DAEŞ’in Rakka kadısı “Ebu Omar Cizravi” kod isimli Mustafa Omar El Bekro’nun Okmeydanı’nda kültür ve ibadet merkezi olarak kullanılan bir adrese yapmayı planladığı saldırının keşfini yapmaya giderken yakalandığı ortaya çıktı

banner362
'Rakka kadısı'nın planı deşifre oldu
banner353


Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve TEM Şube ekiplerince yapılan çalışmalarda, Suriyeli göçmenlerin arasına sızarak taşıdığı “Muhammed El Sair” sahte kimliğiyle DAEŞ’e militan devşirip Suriye’ye gönderdiği belirlenen bir şahıs tespit edilip takibe alındı. Suriye uyruklu iki şahısla birlikte bindiği bir korsan taksiyle seyir halinde oldukları belirlenen şahsın içerisinde bulunduğu aracın önü 3 Eylül gecesi Okmeydanı girişinde kesildi.

Gözaltına alınan El Bekro ile iki Suriye uyruklu sorguya alındı. İfade vermeye yanaşmayan üç şahısın yapılan kimlik çalışmalarında, üzerinden “Muhammed El Sair” adına düzenlenen sahte kimlikle yakalanan şahısın Dağıstan asıllı Mustafa Omar El Bekro (32) olduğu ve örgütün eski Rakka kadısı olduğu ve “Cellat kadı” olarak bilindiği tespit edildi.


Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2019, 09:39
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k