banner339
banner391
banner274

PKK'lılar orman yakacaktı

İstanbul’da oluşturdukları düzenekle yangın çıkarmaya giden 3 şüpheli, kendilerini görüp polise ihbarda bulunan duyarlı bir vatandaş sayesinde yakalandı.

PKK'lılar orman yakacaktı
banner353


Yüzlerinde maske ve ellerinde düzenekle gözaltına alınan 3 kişinin terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanması içerisinde yer aldıkları öğrenildi.
Başakşehir Kayabaşı Mahallesi Şamlarköyü’nde bulunan ormanlık alana, geçen hafta yüzleri maskeli şekilde ellerindeki düzenekle girmeye çalışan 3 kişiyi fark eden duyarlı bir vatandaş, 155’i arayarak ihbarda bulundu. Hızla adrese giden polis ekipleri, ihbarda belirtildiği gibi yüzleri maskeli ve ellerinde düzenek bulunan 3 kişiyi görüp dur çekti. Polisi görünce kaçmaya çalışan 3 şüpheli, kovalamaca sonrasında yakalandı.

Ormana getirdikleri düzenekleri ateşleyemeyeden yakalanan 3 şüpheli İstanbul Emniyet Müdürlüğü TEM Şube ekiplerine teslim edildi. Yapılan kimlik ve GBT soruşturmasında 3 şüphelinin de terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanması içerisinde yer aldığı ve terör örgütü adına faaliyetlerde bulunmaktan kayıtları bulunduğu belirlendi. Şüphelilerin yarın mahkemeye sevk edilecekleri öğrenildi.
Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2019, 08:12
banner218

banner344

banner394

banner343

banner393

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k