banner158

PKK'lılar köy korucusunu öldürdü

Genelkurmay Başkanlığı, iki terör örgütü mensubunun bir köy korucusunu öğrencileri almak amacıyla gittiği okulun bahçesinde kendisine ait aracının içerisinde öldürdüğünü bildirdi.

PKK'lılar köy korucusunu öldürdü

Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinde yer alan 'önemli yurtiçi olayları' başlıklı açıklamaya göre, iki bölücü terör örgütü mensubu tarafından Gönüllü Köy Korucusu Mehmet Uğurtay, Dargeçit Altınoluk Köyü öğrencilerini almak amacıyla gittiği Dargeçit ilçe merkezinde Misak-ı Milli İlköğretim Okulu'nun bahçesinde kendisine ait Ford Transit marka aracının içerisinde, tabanca ile bir el ateş edilmek suretiyle öldürüldü. Bölücü terör örgütü mensupları, olayın ardından motosikletle kaçtı.

 

16 YAŞINDAKİ ÖRGÜT MENSUBU YAKALANDI

Şırnak Uludere ilçesinde görev yapan bir Geçici Köy Korucusu tarafından, şüpheli bir şahıs yakalanarak, 48'inci Hudut Tugay Komutanlığına teslim edildi. Şenoba Jandarma Karakol Komutanlığı'nda yapılan ilk sorguda 16 yaşındaki şahsın bölücü terör örgütü mensubu olduğu tespit edildi. Söz konusu bölücü terör örgütü mensubu, Haftanin Kampı Bölgesi'nde bulunduğunu, teslim olmak amacıyla geldiğini, silah ve teçhizatını Haftanin Bölgesi'nde bıraktığını söyledi. Uludere Cumhuriyet Savcılığı'na teslim edilen bölücü terör örgütü mensubu, ifadesinin alınmasının ardından sevk edildiği Uludere Sulh Ceza Mahkemesi tarafından serbest bırakıldı.
 

HÜDAPAR İLÇE BAŞKANI KAÇIRILDI

Dicle HÜDAPAR İlçe Başkanı Ercan ALPARSLAN, Diyarbakır Dicle ilçesi Yokuşlu Mahallesi, Pahan Deresi mevkiinde, özel aracı ile seyahat ederken, bir grup bölücü terör örgütü mensubu tarafından durdurularak aracıyla birlikte kaçırıldı. Olay, kaçırılan şahsın akrabalarının Dicle İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne müracaatı üzerine öğrenildi. Dicle Cumhuriyet Savcılığı, olayla ilgili adli tahkikat başlattı.
 

21 ANTİ PERSONEL MAYINI BULUNDU

Hakkari İl Jandarma Komutanlığı, yapılan bir ihbar üzerine Yüksekova, Esendere Beldesi'nde arazi araması yaptı. Yapılan aramada, taşlar arasında ve bir çuval içerisinde 21 adet anti personel mayını ile bir adet RPG-7 roketatar bulundu. Yüksekova Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla, bulunan mayınlar Patlayıcı Madde İmha Timi tarafından yerinde imha edilirken, RPG-7 roketatar silahı ise muhafaza altına alındı. Olayla ilgili olarak, Yüksekova Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı.

Silahlı altı bölücü terör örgütü mensubu tarafından, 26 Mayıs 2014 tarihinde Osmaniye Küsne Köyü Uzunyazı mevkiinde, motosikletlerle seyahat eden iki vatandaş ormanlık alan içerisinde bir saat alıkonuldu. Terör örgütü üyeleri, şahıslara ait motosiklette bulunan bir adet aküye el koydu. Olay, mağdurların Hatay, Dörtyol İlçe Jandarma Komutanlığı'na müracaatı ile öğrenildi. Olayla ilgili olarak Osmaniye Cumhuriyet Savcılığı tarafından adli tahkikat başlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2014, 14:29
banner192