banner339
banner274

Para Durumunun Takipçisi Ol!

Shlomo Benartzi ve Yaron Levi tarafından yapılan bir araştırma, harcama ve yatırım performansını izlemek için bir mobil uygulama kullanan katılımcıların harcamalarını yaklaşık %16 azalttığını buldu.

Para Durumunun Takipçisi Ol!
banner401
banner399


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Shlomo Benartzi ve Yaron Levi tarafından yapılan bir araştırma, harcama ve yatırım performansını izlemek için bir mobil uygulama kullanan katılımcıların harcamalarını yaklaşık %16 azalttığını buldu. Federal Reserve tarafından 2016'da yapılan benzer bir araştırma, mobil bankacılık kullanıcılarının %62'sinin anketten önceki 12 ay içinde büyük bir satın alma işlemi yapmadan önce hesap bakiyelerini kontrol ettiklerini ve yarısının bir ürün satın almamaya karar verdiğini ortaya koydu. 

Peki siz hesap bakiyenizi veya kredi limitinizi kontrol ediyor musunuz? 

Görüldüğü üzere, kişisel para durumumuza ilişkin artan farkındalığın, harcama ve yatırım modellerimizde davranışsal değişikliği tetiklediği açıktır. Ve elimizdeki yeni teknolojilerle, kişisel para durumumuza dair bu farkındalığı artırmak ve paranızı takip etmek için olumlu bir alışkanlık yaratmak artık her zamankinden daha kolay.

 
banner218