banner158

Özlem öğretmen olayın iç yüzünü anlattı!

İstanbul'da ehliyetsiz araç kullandığı iddia edilen bir öğretmen, ceza kesilince çığlık atarak kendinden geçmişti. Günün en çok konuşulan görüntülerinden birine konu olan öğretmenin kimliği belli oldu. Öğretmen, sosyal paylaşım platformunda öğrencisi aracılığıyla bir açıklama yayınladı.

Özlem öğretmen olayın iç yüzünü anlattı!

Çığlıklarıyla gündeme oturan öğretim görevlisi Özlem Atan Tarlacı; internetteki popüler bir paylaşım platformunda öğrencisi aracılığıyla bir açıklama yaptı.

İşte o paylaşım;

"Üniversitede gerçekleşen önemli bir toplantıya yetişmek üzere aracımı sürüyordum. Bu esnada trafik polisi durmamı istedi, ehliyet ve ruhsatı kendilerine verdiğimde ehliyetimin kırık olduğunu öne sürerek bu ehliyeti kabul etmeyeceklerini bildirdiler. Kendilerine ehliyetimin olduğunu ve ehliyetsiz araba kullanmaktan ceza veremeyeceklerini söyledim, önemli bir toplantıya yetişmek durumunda olduğumu belirttim. Kendileri bana herhangi bir şey söylemeden uzun bir süre beklettiler. Kendimi tanıtarak sizin gibi birçok polis öğrencim var, bana saygıda kusur etmezler, ben sizleri onlardan ayırmıyorum dedim. O sırada polis "Bana ne öğretmensen, hocaysan" dedi ve ehliyetim olmasına rağmen ehliyetsiz araba kullanmaktan ceza kesti. Uzlaşmacı bir tavırla memur olduğumu, sabit bir gelire sahip olduğumu, bu cezanın hem ağır hem de lüzumsuz olduğunu söyledim. Diğer polis cebinden çıkardığı telefonla beni videoya kaydetmeye başlayınca sinir krizi geçirdim. Ben de polis memurlarının ve polis arabasının fotoğraflarını çektim, toplantıya gitmek üzere yola koyuldum. Aradan 1 ay geçtikten sonra video görüntülerinin basına servis edildiğini üzülerek öğrendim, hukuki olarak sürecin takipçisi olacağım."

banner192