banner83

Otomobildeki kavga Gizem hemşireyi hayattan kopardı!

Hemşire Gizem Altunoğlu, alkollü Mali Müşavir Merve Kostereli'nin kullandığı aracın çarpması sonucu hayatını kaybetti. Merve Kostereli otomobilde tartıştığı arkadaşı Tunç Öcal saçını çektiği için aracın kontrolünü kaybettiğini söyleyince serbest kaldı. Alkollü olduğu belirlenen Tunç Öcal ise tutuklandı. Altunoğlu'nun ailesi, alkollü sürücü Merve Kostereli'nın serbest kalmasına isyan etti

Otomobildeki kavga Gizem hemşireyi hayattan kopardı!
banner94
banner26

Gizem Altunoğlu, 20 yaşındaydı. Bir ay önce hemşire olmuştu. Özel bir sağlık kuruluşunda işe başlamıştı. Daha maaşını bile almamıştı. 5 Ekim sabah saat 08.00 sıralarında işe gitmek için bindiği minibüsten Maltepe'de indi. Tam o sırada savrularak gelen bir araç Gizem'e çarptı. Ağır yaralandı. Yardımına meslektaşları koştu ancak hayata döndürülemedi.

'SAÇIMI ÇEKİNCE ÇARPTIM' DEDİ

Aracı kullanan Merve Kostereli ve arkadaşı Tunç Öcal gözaltına alındı. Polisin yaptığı araştırmada iddiaya göre Merve Kostereli ve Tunç Öcal, sabaha kadar eğlendi. Eğlence çıkışı araçlarının yakıtı bitince yolda kaldılar. Yakıt alıp yola devam ettiler. Bu anları da kameraya çektiler. Yakıt aldıktan 15 dakika sonra Gizem Altunoğlu'na çarptılar. Merve Kostereli'nin 0.90 promil alkollü, geçmişte TV'lerdeki ses yarışmalarına katılan şarkıcı Tunç Öcal'ın da 0.79 promil alkollü olduğu belirlendi. Merve Kostereli, polis ifadesinde aracı kullanırken tartıştığı arkadaşı Tunç Öcal'ın saçını çektiğini bu yüzden aracın kontrolünü kaybettiğini ve kazanın yaşandığını öne sürdü. Tunç Öcal da Merve Kostereli'nin saçını çekmediğini iddia etti.

SERBEST BIRAKILDI

Emniyet'teki sorgularının ardından adliyeye çıkarılan Merve Kostereli adli kontrolle serbest kalırken Tunç Öcal tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Gizem Altunoğlu'nun ailesi, 0.90 promil alkollü sürücü Merve Kostereli'nin serbest kalmasına isyan ederek, olayın bir kaza değil cinayet olduğunu belirterek adalet beklediklerini söylediler. (Hürriyet)

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2018, 13:39

banner102