banner339
banner274

Optimar'dan 2021'in ilk anketi: İşte Erdoğan'ın oy oranına en yakın olan isim

banner362
Optimar'dan 2021'in ilk anketi: İşte Erdoğan'ın oy oranına en yakın olan isim
banner376Gazeteci Abdülkadir Selvi, Hürriyet Gazetesi'ndeki bugünkü köşesinde Optimar Araştımra'nın ocak ayı anketini paylaştı.

Anket sonuçlarına göre "Türkiye'nin en büyük sorunu" olarak ekonominin çıktığını belirten Selvi, sorunları çözecek olarak gösterilen partinin AK Parti olarak öne çıktığını yazdı.

BABACAN'IN ORANI ŞAŞIRTTI
Selvi, kendisini en çok şaşırtanın ise ekonomide iddialı olan Ali Babacan'ın sadece yüzde 0,6 alması olduğunu ifade etti.

DEMİRTAŞ SÜRPRİZİ
"En beğendiğiniz siyasetçi" sorusuna verilen yanıtları da aktaran Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yüzde 31,1 ile ilk sırada yer aldığını belirtirken; cezaevinde olmasına rağmen yüzde 8'lik oranla Selahattin Demirtaş'ın ikinci sırada olduğunu yazdı.

Ankete göre Demirtaş'ın arkasından sırasıyla; Meral Akşener, Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş, Kemal Kılıçdaroğlu, Devlet Bahçeli, Muharrem İnce ve Abdullah Gül geliyor.

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ
Selvi, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise olası adaylar arasında İmamoğlu'nun yüzde 35.2 ile Erdoğan'ın 43.9'luk oranına en çok yaklaşan isim olduğunun altını çizerken; Erdoğan'ın tüm adaylar karşısında önde olduğunu yazdı.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2021, 10:50
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k