banner339
banner313

Okullarda 'PCR testi' bugün başlıyor: Öğrenciler rastgele seçilecek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, perşembe günü yaptığı açıklamasında salgın nedeniyle okulları daha fazla kapatmak istemediklerinin altını çizmişti. Bakan Koca konuşmasında okullarda PCR testi taraması yapılacağını belirtmişti. İşte o uygulama bugün okullarda başlayacak.

Okullarda 'PCR testi' bugün başlıyor: Öğrenciler rastgele seçilecek
banner401
banner427


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı. Öğrencilere rastgele seçilerek pcr testi taraması yapılacak. Salgının yayılımının belirlenmesini amaçlayan bu uygulamanın gerekliliğini CNN TÜRK yayınına katılan İç Hastalıkları Uzmanı Profesör Doktor Mustafa Çetiner değerlendirdi.Velilerden izinsiz öğrencilerden test alınamayacağını söyleyen Çetiner, bu uygulamanın yüz yüze eğitimdeki sürekliliğe olumlu yönde etkileyeceğini vurguluyor.

Çetiner'in açıklaması şöyle; Çocuklar yetişkinlere göre çok daha fazla oranda bulgusuz seyrediyorlar ve hastalığı yayma riskleri var. Bu anlamda gizli vakaları tespit edebilmek anlamında bu PCR testleri çok önemli. Bir anlamda bunu yapmak gerekiyor eğitimin devamlığınını kesintisiz sürebilmesini hedefliyorsak bu tür önlemleri almak zorundayız.
banner218