banner339
banner313

Öğretmenler Günü hediyesi ne olabilir? Öğretmenler Günü hediyesi kadın/erkek

Öğretmenler Günü hediyesi araştırmaları devam ediyor. 24 Kasım Öğretmenler Günü için erkek ve kadın öğretmenlere hediye fikirlerini araştıranlar için hediye fikirlerini derledik. Peki, Öğretmenler Günü hediyeleri için MEB'den bir kısıtlama geldi mi?

Öğretmenler Günü hediyesi ne olabilir? Öğretmenler Günü hediyesi kadın/erkek
banner475


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

24 Kasım Öğretmenler Günü geldi çattı. 24 Kasım Çarşamba günü kutlanacak olan Öğretmenler Günü'nde verilebilecek en güzel hediyeleri sizler için derledik. İşte Öğretmenler Günü hediye fikirleri.

ÖĞRETMENLER GÜNÜ HEDİYELERİ NE OLABİLİR?

Çiçek

Kupa bardak

Teraryum

İsme özel kalem, kolye

Çerçeve

Kravat

Kahve termosu

ÖĞRETMENLER GÜNÜ HEDİYESİ YASAK MI?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 81 il milli eğitim müdürlüğüne Bakan Yardımcısı Petek Aşkar imzasıyla resmi bir yazı göndererek, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde maddi değeri olmayan sembolik nitelikteki hediyeler dışında mesleki karar ve tarafsızlığı etkilemesi muhtemel herhangi bir hediyenin kabul edilmemesini istedi.

Konuyla ilgili veliler de sosyal medya başta olmak üzere çeşitli mecralarda şikayetlerini dile getirdiler. Öyle ki çoğu yerde okul aile birlikleri hediyenin ne olacağına karar veriyor. Kimi pahalı çanta, kimi de pırlanta yüzük gibi değerli takılar almak istiyor. İçlerinde öğretmen için üç boyutlu özel pasta hazırlatanlar da var. Özellikle ilkokullarda bu daha çok yaşanıyor. Sadece sınıf öğretmenlerine değil, branş öğretmenlerine de hediye alınınca öğrenci başına 50 TL’den başlayıp 500 TL’ye varan miktarda bir harcama ortaya çıkıyor.

ÖĞRETMENLER GÜNÜ HEDİYESİ

Öğretmenlere ‘hediye kabul etmeyin’ uyarısı çok tartışıldı. Konuyla ilgili yorumlar şöyle:

- Pahalı hediye yarışı başladığından beri, o güzel gün birçok öğretmen için mahcubiyete, bazıları için er meydanına dönüştü.

- İki veli para topladı diye genelleme yapmak ve sanki bu parayla pahada ağır şeyler alınıyormuş algısı oluşturmak ancak öğretmene zarar verir. Hiçbir öğretmen bana hediye alınsın diye beklemez.

- Motivasyonumuz pahalı hediyeler değil, öğrencilerimizin yüzünde tatlı bir tebessümle “Öğretmenim, Öğretmenler Gününüz kutlu olsun” cümlesidir.

- Tüm kurumlara tebrik için orkideler gelsin öğretmene verilen küçük hediyelere göz dikilsin. Tüm kurumlar hediye kabul etmesin o zaman.
banner218