banner339
banner313

Öğrencisini taciz eden Celal Şengör'e tepkiler çığ gibi! 'Görevden alınsın'

Celal Şengör'ün öğrencisini taciz ettiğini anlattığı video sosyal medyada yayınlandı. Öğrenciler ve kadın örgütleri, Şengör'ün görevden alınmasını istedi: 'Celal Şengör'ü okulumuzda istemiyoruz.'

Öğrencisini taciz eden Celal Şengör'e tepkiler çığ gibi! 'Görevden alınsın'
banner475


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

İTÜ öğretim üyesi Prof. Dr. Celal Şengör'ün sosyal medyada paylaşılan ve bir öğrencisini taciz ettiğini anlattığı video tepki çekti.

Videoda Şengör, “Yanımda duruyor. O kadar kızdırdı ki Saniye'nin eteğini kaldırdım, kıçına bir tokat attım. Bu, dehşete düştü. Baktım böyle bakıyor bana. Bana bak dedim baban bunu yaptı mı dedim. Babam bile böyle bir şey yapmadı dedi. Hah dedim eksik kalmış şimdi tamamlandı” ifadelerini kullandı.

Kadın örgütleri ve öğrenci toplulukları Celal Şengör'e tepki gösterdi. İTÜ Kadın+ Dayanışması, "Öğrencisini nasıl taciz ettiğini pişkin pişkin anlatan, İTÜ’de akademisyen olan Celal Şengör’ü teşhir ediyoruz! Bizleri “terbiye” ettiğini sanan, akademide tacizi ve tecavüzü meşrulaştıran bu adamı okulumuzda istemiyoruz" açıklamasını yaptı.

Öğrenci Sendikası da Şengör'ün göreve devam etmesini istemediklerini belirterek, "Utanmadan öğrencisini nasıl taciz ettiğini anlatan İTÜ akademisyeni Celal Şengör’ü okulumuzda istemiyoruz. Tacizcileri ve tacizi meşrulaştıran kişileri okullarımızda barındırmayacağız" ifadelerini kullandı.
banner218