banner158

ÖGG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Soru ve cevaplar yayımlandı mı?

Dün binlerce özel güvenlik adayı sınava girdi. Sınavın bitiş ziliyle birlikte soru ve cevaplar ile sonuçlar merak edilmeye başlandı. İşte heyecanla beklenen tarihler...

ÖGG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Soru ve cevaplar yayımlandı mı?


 

84. Özel Güvenlik Sınavı 20 Ekim'de gerçekleşti. Adaylar sınav sonrası soru ve cevaplar ile sonuçlara odaklandı. Her bir aday şimdi, "ÖGG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Soru ve cevaplar yayımlandı mı?" sorusuna cevap arıyor.

SORU VE CEVAPLAR İLE SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Özel Güvenlik Daire Başkanlığı'nın daha önce yayımladığı takvime göre soru ve cevaplar 23 Ekim'de; sonuçlar ise 8 Kasım'da açıklanacak.

Sınav Değerlendirme ve Yazılı Sınava İtiraz:

Yazılı sınava itiraz eden adaylar Halk Bankası Şubelerine sınav adı ve kimlik bilgilerini bildirerek 10 TL ücret yatıracaklardır.

Adaylar, ilgili banka hesabına yazılı sınava itiraz ücretini yatırdıktan sonra Başkanlığımızın “www.egm.gov.tr/ozelguvenlik” web adresinde yer alan “Özel Güvenlik Personeli/Aday” uygulamasından kendi kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaparak itiraz açıklamasını belirttikten sonra adayın itiraz kaydı oluşturulmuş olacaktır. Ayrıca banka hesabına yatırdıkları sınav itiraz ücreti dekontlarını İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüklerine teslim edecek ve ilgili personel adayların veri girişlerini ÖGNET’e yapacaktır.

Ücretini yatırmayan adayların itiraz dilekçeleri işleme alınmayacaktır.

Adaylar, sınav sonuçları ve yazılı sınav itiraz sonuçlarını Başkanlığımızın “www.egm.gov.tr/ozelguvenlik” web adresinde yer alan “Özel Güvenlik Personeli/Aday” uygulamasından kendi kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaparak öğrenebileceklerdir. Ayrıca Özel Güvenlik Daire Başkanlığının “www.egm.gov.tr/ozelguvenlik” web sitesinden de ilan edilecektir.

Yapılan sınavla ilgili sınav soruları, cevap anahtarları, sınav sonucu, itiraz sonuçları ve sınavla ilgili talimatlar Özel Güvenlik Daire Başkanlığının “www.egm.gov.tr/ozelguvenlik” web sitesinde ilan edilecektir.

Yazılı sınav sonucuna itiraz ile ilgili olarak talimatın 8.1. 8.2. ve 8.3. maddelerinde belirtildiği şekilde yapılacaktır. Özel Güvenlik Daire Başkanlığına dilekçe vb. şekilde yapılan müracaatlar ile [email protected] adresine yapılan itirazlar değerlendirilmeye alınmayacaktır. Bu durum sınav salonlarında gözetmenler tarafından adaylara duyurulacaktır.
Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2019, 06:29
banner192