banner339
banner313

ÖGG sınav sonuçları açıklandı mı? Sınav sonuç sorgulama

83 Özel Güvenlik Sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş hala sürüyor. Sabahtan bu yana adaylar "ÖGG sonuçları açıklandı mı? sorusunu yöneltiyor. Beklentiler iyice artıyor ve özel güvenlik adayları Özel Güvenlik Daire Başkanlığı'nın resmi sitesini sık sık kontrol ediyor.

ÖGG sınav sonuçları açıklandı mı? Sınav sonuç sorgulama
banner401
banner399


Bugün 83. ÖGG adayları için büyük gündü. Adayların her biri sabahın ilk ışıklarından bu yana "83. ÖGG sınav sonuçları açıklandı mı?" sorusuna cevap aradı. Fakat Özel Güvenlik Daire Başkanlığı şu ana kadar bir açıklama yapmış değil. Bu nedenle de heyecan katsayısı katbekat artıyor.

ÖGG SINAV SONUÇLARI SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Özel Güvenlik Daire Başkanlığı ÖGG sınav sonuçlarının 13 Eylül'de açıklanacağını duyurmuştu. Yalnız sonuç saatine ilişkin bir açıklama yapmamıştı. Sonuçlar genellikle akşam saatlerine doğru açıklanıyor. Beklentiler ise saat 19.00'da açıklanması yönünde...

NASIL ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ OLUNUR?

Özel Güvenlik Görevlisi olabilmek için Emniyet Genel Müdürlüğü'nün düzenlediği ÖGG sınavından en az 60 puan almak gerekiyor. Düzenlenen bu sınava adayların giriş hakkı 4'tür. Her bir sınav için ayrı sınav ücreti yatırılır. Ayrıca özel güvenlik olurken silahlı ya da silahsız olarak seçim yapmanız gerekir. Silahlı ve silahsız Güvenlik Görevlisi olmak için aranan şartlar ve adaylardan istenilen belgeler farklıdır. Ayrıca Silahlı temel eğitim süresi 120 saattir. 15 gün temel dersler+ 3 gün silah dersi ( 2 gün teorik eğitim ve 1 gün poligonda 25 mermi atış eğitimi) olmak üzere toplam 18 iş günüdür. Silahsız temel eğitim alanlar 100 saattir. (15 gün) Eğitimlere katılmak mecburidir. Mazeretsiz %10 D/S (100 saatin 10 saati), mazeretli %30 D/S (100 saatin 10 saati) devamsızlık hakkınız mevcuttur.
Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2019, 19:48
banner218