banner116
banner92

O görüntü ortaya çıktı... Tehlikeli tırmanış!

Rusya, NATO’ya ait bir uçağın, Baltık Denizi üzerinde, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu’yu taşıyan bir uçağa yaklaştığı o anların görüntülerini yayınladı.

O görüntü ortaya çıktı... Tehlikeli tırmanış!
banner94
banner26


Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu’nun Kaliningrad’ta bulunan bir deniz okulunun törenine özel uçağıyla gittiği sırada Baltık Denizi üzerinde NATO’ya ait F-18 tipi savaş uçağı yaklaştı. Şoygu’nun uçağına yaklaşan ve takip eden F-18 Hornet tipi savaş uçağı Rusya Hava Kuvvetlerine bağlı SU-27 tipi savaş uçaklarının araya girmesiyle uzaklaştırıldı. 


Rus savaş uçağının NATO uçağı F-18'e yaptığı engelleme 

RUSYA SAVUNMA BAKANLIĞI: TACİZ

Gökyüzünde gelişen bu olay Rusya ve NATO tarafından ani tepkilere yol açtı. Tehlikeli gerilimin görüntüleri Rusya Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinde yayınlanarak NATO uçağının yaklaşması ‘taciz’ olarak nitelendirildi. 

NATO: TANIMLAMA AMACI İLE YAKLAŞTIK

NATO'nun resmi internet sitesinde yapılan açıklamada ise olayın gelişimi ile ilgili bilgiler verildi. Açıklamada uçakların Baltık Denizi üzerinde tarafsız bölgede karşılaştırıldığı aktarılarak NATO uçağının Şoygu’nun uçağına yaklaşma sebebinin ‘tanımlama’ olduğu belirtildi. 
Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2019, 00:18
banner118