banner339
banner313

O bildiriyi imzalamayan Gürsel Tekin konuştu

CHP parlamento grubunun Kemal Kılıçdaroğlu'na destek bildirisine imza koymayan İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, "Yaşananlardan çok rahatsızım" dedi. 129 vekilin imzaladığı ve CHP Bartın Milletvekili Ayşe Bankoğlu okuduğu bildiride 12 ismin imzası bulunmuyor

O bildiriyi imzalamayan Gürsel Tekin konuştu
banner401
banner399

CHP parlamento grubu bir açıklama yaparak kurultay çağrısından vazgeçilmesi ve yerel seçimlere odaklanılması gerektiğini bildirdi. 129 milletvekilinin imzaladığı bildiriyi CHP Bartın Milletvekili Ayşe Bankoğlu okudu.

Bankoğlu, bildiri için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tutuklu milletvekili Enis Berberoğlu ve tedavi gören Deniz Baykal’dan imza talebinde bulunulmadığını söyledi. CHP’nin 12 milletvekili ise bildiriye imza koymadı.

İmza vermeyenler arasında İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in de olması dikkat çekti. Habertürk Ankara'dan Fırat Tur'un telefonla ulaştığı Tekin, “Yaşananlardan çok rahatsızım. Bu konuda hiçbir yorum yapmak istemiyorum” dedi.

 

 

Partimdeki gelişmeleri ibretle ve üzülerek izliyorum. Koltuğa yapışanlar kalkmamak için her yolu deniyor, her yola başvuruyor. Herşeye rağmen umut galip gelecek, değişim çok yakında.

 
 

 

BİLDİRİYE İMZA KOYMAYAN MİLLETVEKİLLERİ:

Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün
Bolu Milletvekili Tanju Özcan
Edirne Milletvekili Erdin Bircan
Elazığ Milletvekili Gürsel Erol
İstanbul Milletvekili Ali Şeker
İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin
İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi
İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke
Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy
Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı
Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya
Yalova Milletvekili Özcan Özel

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2018, 18:00
banner218