banner83

Nazlı Ilıcak, Twitter'daki tepkilere böyle cevap verdi

Nazlı Ilıcak, Soma faciası sonrası Twitter'da büyük tepki topladığını yazdı.

Nazlı Ilıcak, Twitter'daki tepkilere böyle cevap verdi
banner94
banner26

Nazlı Ilıcak, Soma'da 301 işçinin şehit olduğu maden faciasının ardından Twitter'dan yazdıklarının siyasi anlamlar taşıdığını ve bunun yerine dua etmesini istediklerini söyleyenler olduğunu köşeşine taşıdı.

Ilıcak, buna tepki göstererek kendisinin 'susup oturmak' yerine hukuksuzluktan yakındığını ifade etti.

İşte Ilıcak'ın köşesindeki o satırları;

BANA SİYASET YAPMA DUA ET DİYORLAR

Bir yanlışa işaret ediyorsunuz ya da her çağdaş ülkede olduğu gibi hükümetin sorumluluğunun altını çiziyorsunuz. Twitter'dan hemen tepki gösteriyorlar. Kim olduğu malum çevreler, "Siyaset yapma dua et" diyor.

Bir kere dua etmek, sorumluları araştırmaya mani bir hal değil. Üstelik her talep siyaset yapmaktır. Sözgelimi, hava kirliliğinden şikâyet edersiniz, çocuk haklarını dile getirirsiniz, "çevre kirlenmesin" dersiniz... Bunların hepsi, siyasetçiye yönelik çağrılardır. Her sorun, siyasetçiye uzanır; siyasi mekanizmaları harekete geçirir. Acıları haykırmak da, haksızlıktan, hukuksuzluktan yakınmak da siyasettir.

Susup oturacak mısınız? Zülfüyâre dokunmayınca mı makbul vatandaş olacaksınız?

"Siyaset yapma dua et."

"Bizler gibi biat et" de diyebilirlerdi.

Bir sorum olacak: Tayyip Erdoğan'ın 19'uncu ve 20'nci asırdan örnekler vererek, "Kaza bu işin fıtratında var" demek suretiyle hükümetin hiçbir sorumluluğu olmadığı mesajını topluma aktarması, siyaset yapmak olmuyor mu?

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2014, 08:17

banner102