banner274

Mucit doktor kendi hava aracını yaptı

DENİZLİ'de Çocuk Hastalıkları Uzmanı olan Dr. Levent Ceylan, yaklaşık 6 yıl uğraşarak kendi tasarlayıp yaptığı ismini 'Gyrocopter' verdiği hava aracıyla boş zamanlarını havada uçarak geçiriyor.

Mucit doktor kendi hava aracını yaptı

DENİZLİ'de Çocuk Hastalıkları Uzmanı olan Dr. Levent Ceylan, yaklaşık 6 yıl uğraşarak kendi tasarlayıp yaptığı ismini 'Gyrocopter' verdiği hava aracıyla boş zamanlarını havada uçarak geçiriyor. Sadece motoruyla, pervanesini yurt dışından getirdiği, geri kalan gövde ve iskelet kısmını tamamen kendi uzmanlığıyla yapan Dr. Ceylan, hava aracıyla 3 bin 500 metre kadar yükselebileceğini 120 kilometre hıza kadar ulaşacağını söyledi.

mucikt.jpg
Yozgatlı olan ve bir süre önce Denizli Servergazi Devlet Hastanesi'ne tayin olan Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Levent Ceylan, çocukluğundan bu yana olan uçuş tutkusunu, kendisinin tasarlayıp, yaptığı hava aracıyla gideriyor. Yozgat'taki atölyesinde motorunu ve pervanesini yurt dışından getirdiği hava aracına 'Gyrocopter' ismini veren Dr. Levent Ceylan, aracını yaklaşık 2 yılda yaptığını ve 60 bin liraya mal olduğunu söyledi. Hava aracının mekanik, iskelet ve gövde kısmının hepsini kendisinin tasarladığını belirten Ceylan, deneme uçuşunu başarılı şekilde yaptığını, doktorluk dışındaki boş zamanlarını uçuş yaparak geçirdiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2016, 20:57
banner218
google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k