banner339
banner274

Milli Savunma Bakanı Işık: TSK milletinin emrinde olmaya devam edecek

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanlığını ziyaret etti.

Milli Savunma Bakanı Işık: TSK milletinin emrinde olmaya devam edecek
banner401
banner399

Burada askerlere hitap eden Işık, askerlerin pek çoğunun bir sonraki bayram ailelerinin yanında olacağını belirterek, "Türkiye'nin dört bir yanında vatan hizmetinizi yapmak için buradasınız. Kocaeli de Türkiye'nin en güzel şehirlerinden birisi. Kocaeli'de askerlik yapmak da güzel bir ayrıcalık. Size vatan görevinizde başarılar diliyorum." diye konuştu.

"Darbenin bastırılmasında askerin payı büyük"

Işık, yaptığı açıklamada, 15 Temmuz'da asker elbisesi giyen hainlerin darbe girişiminin bastırılmasında vatan, millet ve demokrasiye bağlı kahraman askerlerin büyük rolü olduğunu söyledi.

"TSK, milletinin emrinde olmaya devam edecek"

Şu anda TSK'nın aynı anda terörle mücadele görevini de yürüttüğünü anlatan Işık, terörle mücadelede yoğun bir gayret gösterildiğini söyledi.

Fikri Işık, Türkiye'de belirli noktalarda güvenlik güçlerinin büyük bir mücadelesinin bulunduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Onlara bu mücadelelerinde başarılar diliyoruz. Allah esirgesin, korusun diyoruz. Diğer yandan da sınırların güvenliğini sağlamak ve DAİŞ tehdidini ve PYD, PKK tehdidini sınırların ötesinde de engellemek için yürütülen sınır ötesi harekat var. Onların da bayramlarını tebrik ediyoruz. TSK, milletinin emrinde olmaya devam edecek. Biz de TSK'nın çok daha güçlü, caydırıcı, çok daha yüksek, ülkemizin ve milletimizin esenliğini, sınırlarımızın güvenliğini sağlamak noktasındaki çalışmalarına daha fazla destek vereceğiz."

"Operasyonlar TSK'nın moralini yükseltti"

Sınır ötesi operasyonun milletin TSK'ya duyduğu güvenin boş olmadığını bir kez daha gösterdiğini anlatan Işık, "TSK'nın ne kadar güzel operasyonlar, ne kadar başarılı operasyonlar yaptığını hep birlikte bir daha gördük. TSK için de büyük bir moral oldu. Operasyonlar TSK'nın moralini de yükseltti." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2016, 20:22
banner218