banner339
banner391
banner274

MHP'den CHP'ye yanıt: Pazarlık yapmayız, kumpasları bozarız

CHP Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke'nin "Bahçeli'nin başkanlık çıkışının ardında pazarlık mı var?" sözlerine MHP'den yanıt geldi. MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, "Milliyetçi Hareket Partisi ilkeli ve tutarlı bir partidir. Biz konjonktürel hareket etmeyi

MHP'den CHP'ye yanıt: Pazarlık yapmayız, kumpasları bozarız
banner353

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay,  CHP'din eleştirilerine yanıt verdi. MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay'ın açıklaması şöyle; "Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin 11 Ekim Salı günü Grup Toplantımızda yapmış olduğu konuşmanın kamuoyunda konuşulması ve değerlendirilmesinden memnun olduğumuzu belirtmek isterim. Öte yandan yapılacak yorumların ve analizlerin ilk kaynaktan alınarak yapılmasında fayda vardır. Diğer bir ifadeyle, Genel Başkanımızın konuşmasını yorumlamak istiyorsanız önce konuşma metnini okuyunuz. Özellikle siyasetçilerin, parti sözcülerinin bu konuda daha hassas davranması gerekmektedir.Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Sayın Levent Gök Genel Başkanımızın konuşmasına atıfla “Bitmiş olan bir tartışmanın başlatılması insanın aklına 'kapalı kapılar ardında başka pazarlıklar var mı' sorusunu getiriyor" ifadesini kullanmıştır." 

"MHP OLARAK BİZLER DEMOKRASİYE VE PARLAMENTER REJİME YÜREKTEN İNANAN VE ONU GELİŞTİRME YOLUNDA ÇABA GÖSTEREN BİR PARTİYİZ"

"Sayın Genel Başkanımızın konuşmasında 'başkanlık teklifini destekliyoruz' gibi bir açıklaması yoktur. Aksine 'Bizim tercihimiz her zaman olduğu gibi parlamenter sistemin devamı, güçlendirilmesi, reforma tabi tutulmasıdır.ö ifadesini kullanmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi ilkeli ve tutarlı bir partidir. Biz konjonktürel hareket etmeyiz. Bizim başka bir ajandamız da yoktur. MHP kapalı kapılar ardında pazarlıklar yapmaz; aksine kapalı kapılar ardında yapılan pazarlık ve kumpasları bozmuştur. MHP olarak bizler demokrasiye ve parlamenter rejime yürekten inanan ve onu geliştirme yolunda çaba gösteren bir partiyiz. Her türlü hukuksuz 'oldu bitti'ye, fiili duruma, nereden gelirse gelsin her türlü darbe teşebbüsüne karşıyız. Ülkemizde parlamenter demokrasiyi yerleştirmenin en temel şartlarından birisi demokrasiye ve hukuk ilkelerine sarsılmaz bir şekilde bağlı olma tavrımız iktidar da olsak, muhalefet de olsak değişmemiştir, değişmeyecektir."

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2016, 10:49
banner218

banner344

banner394

banner343

banner393

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k