banner158

Meral Akşener'den Gaziantep'te 'kamyon' tepkisi

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Gaziantep'te düzenlediği seçim mitinginde şehrin belediye başkanı ve valisine tepki göstererek, "Buraya gelmek için birçok engeli aştınız. Yahu bir kilometre öteden aramaların başladığı sokaklarda geçit imkanının bulunmadığı Gaziantep'e gerek yok" dedi. Öte yandan miting sonrası Osmaniye'ye gitmek için yola çıkan Akşener ve ekibinin kullandığı yolun güvenlik sebebi iddiasıyla çöp kamyonlarıyla kesilmesi gerginliğe yol açtı.

Meral Akşener'den Gaziantep'te 'kamyon' tepkisi
banner152

Meral Akşener, Gaziantep mitinginde güvenlik amacıyla miting alanı çevresindeki yolların ulaşıma kapatılmasını eleştirdi. İnsanların alana gelmek için birçok engeli aştığını belirten Akşener, uygulamadan dolayı Gaziantep Valisi'ni eleştirerek, "Buraya gelmek için birçok engeli aştınız. Yahu bir kilometre öteden aramaların başladığı sokaklarda geçit imkanının bulunmadığı Gaziantep'e gerek yok. Bu devran döner belediye başkanına söyleyecek sözüm yok partilidir ama ben Gaziantep'in misafiriyim ayıptır ayıp. Sayın Vali'yi buradan uyarmak isterim; bir valinin görevi iktidar partisinin il başkanı olmak değildir. Valiler, emniyet müdürleri onların hepsi devletin memurları olmalıdır" diye konuştu

'Allah'ın adaletine, milletin ferasetine güvenerek yola çıkıp İYİ Parti'yi kurduk' diyen Akşener, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bugün Cumhurbaşkanı adayı olarak İYİ Parti genel başkanı olarak karşınızdayım. Çünkü siz istediniz biz bu yola çıktık, 24 Haziran'da hem cumhurbaşkanlığı hem de milletvekilliği seçimi var iki defa oy kullanacaksınız. Bu acil, bu süper acil, süper baskın seçimi iktidar ve Sayın Erdoğan istedi. Cumhur ittifakını kurdular 'eyvallah, Allah kerim' dedik çıktık yola, 7 aylık siyasi partiyiz, 81 ilde örgütümüz var ve şimdi o şehirde ikamet eden insanlardan oluşan bir milletvekili listemiz var. Bunun anlamı üzerinde durmak lazım. İktidar mensupları muhalefeti bir dönemde Fırat'ın doğusuna gidemiyor diye suçlarken, Fırat'ın doğusu bizim dedik her şehir ilçeye ikişer kere gitti bu kardeşiniz. Türkiye Allah'ın izniyle 24 Haziran'dan sonra çok daha iyi olacaktır."

'BÖYLE BİR EKONOMİK ANLAYIŞ OLAMAZ'

Gaziantep'in tarım ve ticaret şehri olduğunu ancak gençlerin iş bulamadığını bunun nedeninin de yanlış ekonomi politikaları olduğunu savunan Akşener, "Ekonomide Sayın Erdoğan tercih yaptı ve borç aldı bina yaptı ve inşaatla büyüyen Türkiye'yi ortaya koydu. Ne oldu bugün durum ne? 450 milyar dolar borcu olan ülkeyiz. Köprüler yapıldı, şehir hastaneleri, tüp geçitler yapıldı ama yandaş müteahhitlere yaptırıldı. Böyle bir ekonomik anlayış olamaz. 16 yılda 2 trilyon dolarlık cebimizden vergi toplandı. Bu paraların nereye gittiği meçhul." diye konuştu.

Gençlere iş bulacaklarını anlatan ve 7 aydır gittiği şehirlerde gençlere cebinde kaç para olduğunu sorduğunu hatırlatan Akşener, "Sayın Erdoğan buna çok kızdı. Meydanlarda; 'biri çıkmış milletin cebindeki parasını soruyor sana ne' diyor. Bu nasıl densizliktir. Bir siyasetçinin görevi gencinin, kadınının cebinde ne kadar para olduğunu bilmektir. Çünkü o cebe parayı koymak senin görevin." dedi.

Dış politikada da uygulanan yanlışlar nedeniyle 4 milyon Suriyelinin Türkiye'ye geldiğini belirten Akşener, komşularla ilişkileri geliştireceklerini ve gelecek yıl Ramazan ayında 81 ilden temsilcilerle Suriye'de iftar açacaklarını ifade etti. Kadın ve çocuklara yönelik şiddet ve istismar ile mücadeleyi de sözlerine ekledi.

AKŞENER'DEN KAMYON TEPKİSİ

Akşener, konuşmasının ardından platforma çağırdığı partisinin milletvekili adaylarına destek istedi. Mitingin ardından bir grup partili ile birlikte Osmaniye'ye gitmek için hareket eden Akşener'in aracının da bulunduğu konvoy, güzergah üzerinde güvenlik amacıyla kamyonla kapatılan yolda bekledi. Partililerin yolun açılmasını istemesinin ardından aracından inen Akşener, görevlilere tepki gösterdi ve kısa tartışmanın ardından kamyonun hareket ettirilmesi ile konvoy Osmaniye'ye doğru hareket etti.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2018, 21:14
banner94