banner339
banner313

Mahkemeden Ankapark Kararı: ABB Haklı Bulundu Ancak Atıl Kalmaya Devam Edecek

Tedbir kararı kaldırılmadı...

Mahkemeden Ankapark Kararı: ABB Haklı Bulundu Ancak Atıl Kalmaya Devam Edecek
banner401
banner427


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Melih Gökçek’in ABB Başkanlığı döneminde yüz milyonlarca dolar harcanarak yaptırılan Ankapark’a yönelik yeni bir karar daha alındı. Mahkeme, işletmecinin belediyenin sözleşme fesih kararına karşı açtığı davayı reddetti ancak tesisin tahliyesine yönelik tedbir kararını kaldırmadı.Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın 801 milyon dolara mal olduğunu açıkladığı Ankapark’a yönelik yeni bir mahkeme kararı daha alındı. ABB’nin Ankapark sözleşmesini feshetmesi üzerine işletmecinin aştığı dava, 5’inci Sulh Hukuk Mahkemesi’nce reddedildi. ABB’nin fesih kararı uygun bulunurken tesis üzerindeki tedbir kararı kaldırılmadı.

Melih Gökçek’in ABB Başkanlığı döneminde yüz milyonlarca dolar harcanarak yaptırılan ancak kullanılmadığı için atıl durumda kalan Ankapark’a ilişkin yeni gelişmeler yaşandı.Ankara 5’inci Sulh Mahkemesi, oyuncakların çürümeye terk edilmesiyle oluşan kamu zararı ve hırsızlık olayları ile anılan tesise yönelik işletmeci firmanın açtığı davayı reddetti. Sözleşmenin feshi konusunda ABB’yi haklı bulan mahkeme, tesisin tahliyesi konusundaki tedbir kararını ise kaldırmadı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, sürecin telafi edilemez hasarlara yol açtığını, teslim gerçekleşmezse oluşacak kamu zararının her geçen gün milyonlarca lira artarak parkın değerinin bile önüne geçebileceğini belirtiyor.
banner218