banner83

Maden ocağındaki düğün davetiyesi

Maden ocağının en dikkat çeken yeri Lambahane’deki panoda bir düğün davetiyesi dikkat çekiyor...

Maden ocağındaki düğün davetiyesi
banner94
banner26

Hürriyet'ten Şehriban Oğhan'ın haberine göre Burcu ile Hakan 14-15 Mayıs’taki düğünlerine arkadaşlarını davet ediyor. Hazin olaydan sadece bir gün sonra. Mahallede düğün sahipleri yerine Balıkesirli Çiftçi Ailesi’nin madende can veren iki oğlunun hazin öyküsüyle karşılaşıyoruz. Ali (29), Ferdi (27) ve Yılmaz (25) beş çocuklu ailenin üç erkek evladı.

Arka arkaya madende çalışmaya başlıyorlar. Ali bir çocuk babası, Yılmaz henüz 8 aylık evli. Eşi 7 aylık hamile. Ali ile Yılmaz madende can verirken, gece vardiyasında çalışan ve bekâr olan Ferdi kurtuluyor.

DAMAT DA MADENDEN

Sonra davetiyedeki adresi soruyoruz birine. İşaret ettiği yer cenaze evine paralel sokak. Araları 200 metre. Ne damat var evde, ne babası. Düğün evi aynı zamanda yas evi. Kına gecesinde kadınlara mevlit okunmuş, akşamki davul zurna da iptal. Anne, “Her şey son anda oldu, kestiğimiz kurbanın etlerini ayırırken geldi haber, iptal edemedik. Ağlaya ağlaya gelin alıyoruz” diyor.

Bir süre sonra madende mekanikçi damat Hakan Yıldıran (28) geliyor eve. Dün ustasını toprağa vermiş. “Ekmeğimi paylaştığım arkadaşım da, ustam da hepsi gitti” diyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2014, 22:33

banner102