banner83

Levent Ersöz'ün dosyasına yetkisizlik kararı!

Balyoz'da Tuğgeneral Levent Ersöz ve firari yüzbaşı Ali Göznek'in dava dosyası, yetkisizlik kararı verilerek İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'na gönderildi.

Levent Ersöz'ün dosyasına yetkisizlik kararı!
banner94
banner26


Balyoz  Davası'nda ifade vermedikleri için dosyaları ayrılan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz ve firari yüzbaşı Ali Göznek'in dava dosyası, yetkisizlik kararı verilerek İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'na gönderildi.
 
İstanbul Adalet Sarayı'nda bulunan 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Levent Ersöz ve firari sanık Ali Göznek katılmazken, Ersöz'ün avukatları Serkan Günel ve Hüseyin Çobanoğlu hazır bulundu.
 
AVUKATLAR: YETKİSİZLİK KARARI VERİLSİN 
 
Duruşmada söz alan Avukat Serkan Günel, Özel Yetkili Mahkemelerin kaldırılmasının ardından dosyaya bakmakla  İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nin görevlendirildiğini hatırlatarak,"88 sanıkla ilgili Yargıtay'dan bozularak dönen ve kesinleşmeyen ana dosya yetkisizlik kararı ile İstanbul Anadolu Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilmiştir. Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 2014/129 esas sayılı dava dosyası ile yargılama yapılmaktadır. Biz bu nedenle yetkisizlik kararı verilmesini ya da dosyaların birleştirilmesini talep ediyoruz" dedi.  Söz alan Avukat Hüseyin Çobanoğlu da dosyaya yetkisizlik kararı verilmesini talep etti.
 
YETKİSİZLİK KARARI VERİLDİ 
 
Sanıklar Levent Ersöz ve Ali Göznek hakkında "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini cebren iskat veya vazife görmekten men etmeye teşebbüs" suçundan kamu davası açıldığını belirten mahkeme heyeti, toplanan deliller ve dosya kapsamından bu suçun işlendiği yerin İstanbul Anadolu Adalet Sarayı sınırları içerisinde kaldığını kaydetti. Yetkisizlik kararı verilen dosya, İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'ndaki Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. Mahkeme bu dosya ile 88 sanıklı Balyoz Davası'nın birleştirilmesi konusunu da Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nin değerlendirmesine hükmetti.
 

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2014, 21:57

banner102