banner339
banner313

Küçük Elif 4 Yıl Sonra Annesine Kavuştu

Boşanma davası sonrası babası tarafından adliye önünden kaçırılan Elif bebek 4 yıl sonra polis tarafından bulunup annesine verildi. Şuan 7 yaşında olan Elif annesine çifte bayram yaşattı.

banner362
Küçük Elif 4 Yıl Sonra Annesine Kavuştu
banner353

İzmir'de, boşanma davası duruşmasının ardından babası Muharrem S. tarafından adliye önünden 3 yaşındayken kaçırıldığı öne sürülen Elif S., 4 yıl sonra, defalarca arama yapılan baba evindeki gizli bir bölmede polis tarafından bulunarak, Tokat'ta yaşayan anne Aysun Demirtaş'a teslim edildi. Kızının bulunması üzerine sevinç gözyaşları döken ve çifti bayram yaşadığını belirten Demirtaş, tekrar Tokat'a döndü.

OTOMOBİLE BİNDİRİLİP KAÇIRILDI

Marangoz eşi 43 yaşındaki Muharrem S. ile 2007 yılında evlenen 33 yaşındaki Aysun Demirtaş, şiddetli geçimsizlik nedeniyle 2012 yılında boşanmaya karar verdi. 2012 Eylül ayında İzmir 14'ncü Aile Mahkemesi'nde açılan boşanma davasının duruşmasına gittiklerinde, mahkeme 3 yaşındaki kızları Elif'in velayetinin kime verileceğinin belirlenmesi için psikolog, çocuk ve ebeveyn görüşmesi yapılmasını istedi. Elif'in, bir sonraki duruşmaya kadar annesi Aysun Demirtaş'ta kalmasına karar verildi. Anne Aysun Demirtaş, duruşma sonrası adliyeden çıktılarında, elini tutup birlikte yürüdüğü kızını zorla alan eşi Muharrem S.'nin, bazı yakınlarının da yardımıyla otomobiline bindirerek kaçırdı.

ÇİFT BİR YIL SONRA BOŞANDI

Bu olayın ardından İzmir 14'ncü Aile Mahkemesi, kızın velayetini geçici olarak Aysun Demirtaş'a verdi, baba hakkında da 'Çocuk kaçırmak suçundan' suç duyurusunda bulundu. İzmir 8'inci Sulh Ceza Mahkemesi'nde Muharrem S. hakkında 'Çocuk kaçırma' suçundan açılan davada 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Çift bir yıl sonra boşandı, çocuğun velayeti de anneye verildi.

YATAKLARIN ARASINDAKİ BÖLMEDE BULUNDU

Tokat'taki bir tekstil firmasında kalite kontrol bölümünde çalışan Aysun Demirtaş, dört yıldır kızına kavuşmak için büyük çabalar sarf etti, ancak kavuşamadı. Aysun Demirtaş'ın kızının bulma çabası basına da yansıdı. İzmir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro amirliği ekipleri, dün saat 15.40 sıralarında, baba Muharrem S.'nin evinde bir kez daha arama yaptı. Yatak odasındaki, yüklük olarak kullanılan dolabın içerisindeki yatakların arkasında 120 santim uzunluğunda, 45 santim genişliğinde bir bölme olduğu farkedildi. Bu bölmenin önündeki tahta kaldırılıp, karanlık olan bölmeye el feneri ile bakıldığında küçük Elif S.'nin burada bulunduğu görüldü. Küçük kız polis tarafından koruma altına alınırken, anne Demirtaş'a da Elif S.'nin bulunduğu haberi verildi.

"O DA BENİ ÇOK ÖZLEMİŞ"

İzmir'e gelen anne Aysun Demirtaş, 4 yıldır görmediği kızını teslim aldı. Anne Aysun Demirtaş, "Kızım, babasının ailesiyle yaşadığı evde bulundu. Polis eve gidip arama yapmış. Babası eve gizli bir bölme yapmış. Kızımı orada saklıyorlarmış. Defalarca oraya baskın yapıldı ama bulunamadı. Benim için bugün çifte bayram. Kızım dört yılda çok değişmiş. Gece sabaha kadar yanında uyudum. Ellerini, gözlerini ve yanaklarını öpüp, saçlarını kokladım. O da beni çok özlemiş. Bana sarılıp yattı. Artık onu kimseye vermeyeceğim. Duruşmalara da gelmeyeceğim. Avukatım davaları takip edecek. Tokat'ta ailemin yanına gidiyorum" dedi.

Küçük Elif S.'nin kaçırılıp, 4 yıldır gizlenmesiyle ilgili olarak aynı gün yakalanarak gözaltına alınan baba M.S. ile büyükbaba Rıza S. emniyete götürüldü. Büyükbaba R.S. ifadesi alındıktan sonra emniyetten, baba Muharrem S. ise sevkedildiği adliyeden serbest bırakıldı.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2016, 18:12
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k