banner339
banner391
banner274

Koca Vahşetini Yaşayan Handan: Silahı Ağzıma Soktu, Tetiğe Bastı

İstanbul'da boşanmak istediği kocası tarafından kurşun yağmuruna tutulan Handan Aşkın, "Silahı ağzıma soktu. Tetiğe bastı. Sonradan öğrendim, kurşunu kalmamış." dedi.

banner362
Koca Vahşetini Yaşayan Handan: Silahı Ağzıma Soktu, Tetiğe Bastı
banner353

Adı Handan Aşkın, yaşı 30. Boşanmak istediği için sokak ortasında kurşun yağdıran ve belden aşağısının felç kalmasına neden olan 2 çocuğunun babası, 'yaralama'dan yargılanıyor. Aşkın'ın tek hayali yeniden ayağa kalkmak...

11 yıllık evliliğinden 2 çocuk sahibi olan 30 yaşındaki Handan Aşkın için hayat zindana dönmüştü. Uğradığı fiziksel şiddetin üstüne eşi Emre Aşkın'ın sorumsuzluğu ve çalışmaması eklenince boşanma kararı aldı ve babasının evine yerleşti. Kocası, çocuklarını ve ailesini öldürmekle tehdit ediyordu. Mahkeme, eşine 200 metre yaklaşmama kararı verdi.

KOCASI KURŞUN YAĞDIRDI, FELÇ KALDI

11 Mart günü ağabeyini ikna eden Handan Aşkın, İstanbul Gaziosmanpaşa'daki evlerinden eşyalarını almaya gitti. Kocası konuşmak istedi. Talebinin reddedilmesi üzerine Emre Aşkın, eşi ve ağabeyine kurşun yağdırdı. Kurşunlardan biri genç kadının omuriliğini zedeledi ve felç kalmasına neden oldu.

'YARALAMA' SUÇUNDAN YARGILANIYOR

Emre Aşkın olaydan sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi. Karısının felç kalmasına neden olmasına rağmen hakkında 'yaralama' suçundan dava açıldı.

"SİLAHI AĞZIMA SOKTU, TETİĞE BASTI"

Handan, yaşadığı dehşeti şöyle anlatıyor: "Belinden silahını çıkardı, abimi vurdu. Abimin yanına koşarken bir kurşun bana isabet etti, yere düştüm. Kımıldayamıyordum, geldi kucağıma oturdu. 'Allah'ım yardım et' diye bağırdım. Silahı ağzıma soktu. Tetiğe bastı. Sonradan öğrendim, kurşunu kalmamış."

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2016, 10:03
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k