banner339
banner274

Kaz Dağları'nda ölüm çukurları açıldı!

Çanakkale ve civarında yer alan, temiz havası ve doğa harikası görüntüsüyle bilinen Kaz Dağları’na yönelik katliam tüm hızıyla devam ediyor. Bölgeyi zehirleyecek siyanür kuyuları için su hattı çekildi.

banner362
Kaz Dağları'nda ölüm çukurları açıldı!
banner353


Altın aramak için maden ocakları açan, bununla yetinmeyerek yüzbinlerce ağacı katleden Kanadalı Almos Gold firması, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kaz Dağları’ndan çıkarılacak olan altın madeni hazırlanan kuyularda siyanürle ayrıştırılacak. Bu işlemin yapılması için yurttaşların göremeyeceği bir bölgeye, siyanür kuyuları yapılmaya başlandı.

Cumhuriyet gazetesinden Serhat Doğan'ın haberine göre altını, siyanürle ayrıştırmak için kullanılan su da hazırlanıyor. Zehir kuyuları için boru hatları çekilmeye başlandı. İş makineleri ve kamyonlar özellikle Bayramiç tarafında çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ağaç katliamı geniş bir bölgede devam ediyor. Maden sahası olarak belirlenen yerlere yurttaşların girmesine izin verilmiyor. Çadır kurarak doğa katliamına dur demek isteyen çevreciler ise eylem yapmakta kararlı. Gece gündüz bölgede kalarak gelişmeleri yakından takip ediyorlar. Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay, gelişmeleri izleyen biri. Maden sahasına giden Mutluay, doğa katliamının durdurulmasını istedi ancak bu talep yerine getirilmiyor.

 
 
Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2019, 19:13
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k