banner339
banner274

Kayıp Evrim olayında yeni gelişme! 5 yakın akrabası...

Tokat'ın Turhal ilçesinde 3 yaşındaki Evrim Atış'ın  kaybolmasıyla ilgili soruşturma ve arama çalışmaları genişletilerek sürdürülüyor. Soruşturma kapsamında, ailenin 5 yakın akrabasının cep telefonları jandarma  tarafından incelemeye alındı.

Kayıp Evrim olayında yeni gelişme! 5 yakın akrabası...
banner401
banner427

Tokat Yenisu köyü yaylasında 10 Temmuz'da çadırda kardeşiyle yalnız  bırakıldıktan sonra hayvanlara bakmak için uzaklaşan ailenin döndüğünde  bulamadığı belirtilen küçük Evrim'e 3 haftadır ulaşılamadı.

Bölgede AFAD ve jandarma ekipleri tarafından yürütülen arama  çalışmaları 22. gününde de devam ediyor. Hava kararana kadar süren çalışmalarda  arama köpekleri de kullanılıyor.

 Alanda yapılan aramanın yanı sıra soruşturma da derinleştiriliyor.  Soruşturma kapsamında, ailenin 5 yakın akrabasının cep telefonları jandarma  tarafından incelemeye alındı.

Ailenin, Evrim Atış'ın kaybolduğunu belirttiği 10 Temmuz'da arama  çalışması başlatılmıştı.

Soruşturma kapsamında baba Burhan Atış'ın, "kızının traktörden düşerek  öldüğü, babasının mezarına gömdüğü" yönünde verdiği ifade üzerine küçük kızın  dedesi Sadık Atış'ın mezarı açılmış, herhangi bir ize ise rastlanamamıştı.

Evrim Atış'ın kaybolmasıyla ilgili soruşturma kapsamında gözaltına  alınan anne Dilek ve baba Burhan Atış, verdikleri çelişkili ifadeler nedeniyle  çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı. Soruşturmada bazı kişilerin de  ifadelerine başvurulmuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2018, 13:00
banner218