banner339
banner313

Kandil ne zaman? Mevlid kandilinde ne yapılır? Diyanet Mevlid Kandili hutbesi yayınlandı mı?

Hicri takvimde Rebiülevvel ayında 7 Ekim tarihinde girildi. Mevlid Kandili de Rebiülevvel ayının 12. gecesi idrak ediliyor. Peygamber Efendimizin doğduğu gece olan Mevlid kandilini Müslümanlar ibadet ve taatle geçiriyor. Peki, Kandil ne zaman? Mevlid kandilinde ne yapılır? Diyanet Mevlid Kandili hutbesi yayınlandı mı?

Kandil ne zaman? Mevlid kandilinde ne yapılır? Diyanet Mevlid Kandili hutbesi yayınlandı mı?
banner448
banner451


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Mevlid kandili, İslam aleminde Kadir gecesinden sonra en önem verilen gece olarak idrak ediliyor. Hz. Muhammed’in doğduğu gece olan kandilde, inananlar Allahu Tealaya şükürlerini sunarken aynı zamanda günahlarının affı için tövbe ediyor. Peki, Mevlid kandilinde ne yapılır? Diyanet Mevlid Kandili hutbesi yayınlandı mı?  İşte 2021 Mevlid kandili tarihi…

MEVLİD KANDİLİ NE ZAMAN?

Hicri takvimde Rebiülevvel ayının 12. gecesi idrak edilen Mevlid kandili 2021 yılında 17 Ekim Pazar gününe denk geliyor.MEVLİD KANDİLİNDE NE YAPILIR?

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Mevlid kandili için özel bir ibadet bulunmamaktadır. Bununla birlikte, her Müslümanın yapması gereken ibadet ve davranışlar Peygamber Efendimizin doğumunu kutlamak amacıyla bu gece de devam ettirilmelidir. Bunun için,

DİYANET MEVLİD KANDİLİ HUTBESİ YAYINLANDI MI?

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan Mevlid kandili hutbesi henüz yayınlanmadı. Yayınlanmasının ardından haberimizde bulabilirsiniz.

 
banner218