banner218

Kahreden haber...

İZMİR'in Bayındır ilçesinde 8 yaşındaki Muhammed Mustafa Çelik, oyun oynadığı babasının tabancasının ateş alması sonucu boynundan vurularak hayatını kaybetti. Oğullarının ölüm haberini çalıştıkları çiçek serasında alan acılı aile sinir krizleri geçirdi.

Kahreden haber...

Olay, dün gündüz saatlerinde Demircilik Mahallesi Çınardere Sokak'ta meydana geldi. Çiçek serasında çalışan Ali ve Derya Çelik çifti, işe giderken çocukları Muhammed Mustafa Çelik'i babaannesine bıraktı.

Minik Muhammed, iddiaya göre babaannesinin evinde bulunan anahtarı gizlice alarak kendi evine gitti. Burada, babasına ait olan ve ruhsatlı olduğu ileri sürülen tabancayla oyun oynamaya başlayan Çelik, silahın ateş almasıyla boynundan vuruldu.

Silah sesini duyan komşuların ihbarıyla gelen sağlık ekipleri, minik Muhammed'in hayatını kaybettiğini belirledi. Yaklaşık 4 ay önce taşındıkları Bayındır'da ilkokula başlayacak olan küçük Muhammed'in cansız bedeni otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Komşularının güçlükle sakinleştirmeye çalıştığı anne Derya Çelik, “Ben o silahı evde hiç istememiştim. Canım oğlum ben sensiz ne yaparım?” diyerek gözyaşı döktü.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2018, 08:34