banner339
banner274

KADEM'in gönüllü gençleri Ayaş'ta

KADEM'in 'Geleneksel Üretimin Genç Gönüllü Elçileri Projesi' katılımcıları Ayşa'ın domatesinin ve salçasının tarladan sofraya yolculuğunu yerel üreticilerden gözlemledi.

KADEM'in gönüllü gençleri  Ayaş'ta
banner401
banner427


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

 Kadın ve Demokrasi Derneği'nce (KADEM) yürütülen, Gençlik ve Spor Bakanlığı desteğiyle hayata geçirilen "Geleneksel Üretimin Genç Gönüllü Elçileri Projesi" kapsamında gençler, domatesiyle coğrafi işaret alan Ayaş ilçesini ziyaret etti.

KADEM'den yapılan açıklamaya göre, katılımcıların yerel üretime dahil olabilecekleri alanları tanımaları, bireysel farkındalıklarının artması ve mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla KADEM Ankara Temsilciliği koordinatörlüğünde "Geleneksel Üretimin Genç Gönüllü Elçileri Projesi" yürütülüyor.

Projenin genç gönüllüleri, geleneksel üretimi gelecek nesillere aktarmada elçilik görevi üstleniyor.

Bu kapsamda, kızlardan oluşan gönüllüler, Ankara Tarım ve Orman İl Müdürlüğü desteğiyle Akkaya Kadın Kooperatifi'nde Ayaş domatesinin ve salçasının tarladan sofraya yolculuğunu yerel üreticilerden gözlemledi.

Üretici kadınların günlük işleri olan domates ayıklama ve paketleme çalışmalarında kadınlara destek veren gençler, geleneksel üretim atölye deneyimlerinin ardından piknik yaptı.
banner218