banner339
banner313

İYİ Parti'de Akşener muamması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Kurultay'da aday olmayacağını açıklaması sonrasında İYİ Parti kulislerinde kimin aday olacağı konuşuluyor. Akşener'i ikna için toplu istifa formülü de gündemde...

İYİ Parti'de Akşener muamması
banner401
banner399

Genel Başkan Akşener'in olağanüstü kurultay çağrısında bulunup tekrar aday olmayacağını açıklamasıyla birlikte İYİ Parti'de belirsizlik hüküm sürüyor. Geçtiğimiz gün bir kez daha kesin bir dille aday olmayacağını açıklayan Akşener'in aksine parti kurmayları Akşener'in tekrar genel başkan adayı olması gerektiğini savunuyor. Akşener'in aday olmaması durumunda ise Koray Aydın ve Ümit Özdağ isimleri genel başkanlık için ön plana çıkıyor. Öte yandan parti tabanında Akşener'e verilen destek Akşener'in aday olmama ısrarı üzerine yerini "ilk kriz anında terk etti" eleştirilerine bırakmaya başladı.

TOPLU İSTİFA

Diğer taraftan kulislere göre Başkanlık Divanı üyelerinin Akşener'e "siz olmazsanız parti dağılır" mesajı vermek için "aday olmazsanız topluca istifa ederiz" mesajını vermeye hazırlandığı öğrenildi. (Sabah)

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2018, 09:11
banner218