banner339
banner313

İstanbul'da DHKP/C operasyonu kamerada

İstanbul merkezli 16 ilde DHKP/C terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda ele geçirilen silahlar, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde sergilendi. Emniyet noktalarına eylem hazırlığında olduğu belirtilen şüphelilerin yakalandığı operasyon polis kamerasına yansıdı.

İstanbul'da DHKP/C operasyonu kamerada
banner504


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

İstanbul jandarma Komutanlığı ile İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 15 Ekim'de 16 ilde DHKP/C terör örgütüne ortak operasyon düzenlenmiş, aranan 126 şüpheliden 91'i yakalanmıştı. Operasyon kapsamında örgüte yönelik adreslerde ele geçirilen suç unsurları, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde sergilendi. 2 AK47 tipi kalaşnikof silah, 2 CZ26 tipi makineli tabanca, "Akrep" diye tabir edilen makinalı tabanca ve 5 tabanca ile bu silahlara ait 2 bin 107 adet fişek basına gösterildi. Ayrıca Pendik'te ormanlık alanda yapılan baskınlarda örgüte ait yaşamsal malzemelerde bulundu.

ÖRGÜTÜN ÜST DÜZEY SORUMLULARI YAKALANDI

Yapılan operasyonlarda gözaltına alınanlar arasında, Suriye'de silah ve bomba eğitimi aldıktan sonra Türkiye'ye dönerek örgütün sözde 'Hatay sorumluluğunu' yürüttüğü iddia edilen S.Ö., yine aynı örgüte mensup olduğu gerekçesiyle geçmişte Karadeniz bölgesinde yakalanıp tutuklanan H.B.Y., örgüt talimatıyla açlık grevi eyleminde bulunan S.Ç. ile birlikte geçmiş soruşturmalarda 'canlı bomba' iddiasıyla gözaltına alınıp tutuklanan ve sonrasında tahliye edilen D.K. gibi kilit isimlerin olduğu öğrenildi.
banner218