banner339
banner313

'Ispanak' paniği! İl Sağlık Müdürlüğü'nden 'Tüketmeyin' uyarısı

Giresun'da 6 kişi ıspanak yedikten sonra atropin zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırılmıştı. Hastalar taburcu edilirken Giresun İl Sağlık Müdürlüğü'nden açıklama geldi. Açıklamada, 'Son günlerde alınan ıspanakların tüketilmemesini rica ediyoruz' denildi.

'Ispanak' paniği! İl Sağlık Müdürlüğü'nden 'Tüketmeyin' uyarısı
banner475


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Giresun'da ıspanak yedikten sonra atropin zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırılan 6 kişi, taburcu oldu. Giresun İl Sağlık Müdürlüğü son günlerde alınan ıspanakların tüketilmemesi uyarısında bulundu.

Kentte aynı işletmede çalışan 6 kişi, dün akşam yemeğinde ıspanak yedikten sonra mide bulantısı ve kusma şikayetiyle hastaneye başvurdu. Atropin zehirlenmesi şüphesiyle tedavi altına alınan 6 kişi, taburcu oldu.

Konu ile ilgili Giresun İl Sağlık Müdürlüğü'nden bir de açıklama geldi. Yazılı açıklamada "Özellikle ıspanak içerisinde yer alan atropa belladona (güzel avrat otu) kaynaklı olabileceği düşünüldüğünden son günlerde market ve manavlardan alınan ıspanakların tüketilmemesini siz halkımızdan özellikle rica ediyoruz" ifadeleri kullanıldı.
banner218