banner158

Instagram kullanıcılarına kötü haber

Beğeni (like) işleyişinde değişikliğe giden Instagram, kullanıcıların beğeni ve görüntüleme sayısından ziyade içeriğe odaklanarak baskı yaşamamasını amaçlayan bu değişikliği 7 ülkede test etmeye başladı.

Instagram kullanıcılarına kötü haber
banner152


Instagram, daha önce gündeme gelen 'beğeni' hamlesini test etmeye başladı. Kullanıcıların beğeni sayısından çok paylaşacağı fotoğraf ve video içeriklere odaklanmasını amaçladığını belirten Instagram, 7 ülkeden yapılan paylaşımlarda beğeni ve video görüntüleme sayısını gizlemeye Perşembe günü itibarıyla başladı.

Instagramdan yapılan açıklamada kullanıcıların paylaşımlarının altında bir isim görecek ve yanında gösterilen beğeni sayısı yerine "ve diğerleri" ifadesi yer alacak. Kullanıcılar, 'diğerleri' ifadesine bakarak paylaşımlarını kimlerin beğendiğini görebilecek.

Test süreci Avustralya, Brezilya, Kanada, İrlanda, İtalya, Japonya ve Yeni Zelanda'da başladı.  

BBC'ye bilgi veren Instagram Avustralya ve Yeni Zelanda sorumlusu Mia Garlick yazılı açıklamasında "Bu denemenin, paylaşımların kaç beğeni aldığı baskısını ortadan kaldıracağını umuyoruz" dedi. Garlick, amacın kullanıcıların 'yargılandıkları' hissini azaltmak ve 'beğeni sayısından çok anlatmak istedikleri hikâyelere odaklanmalarını sağlamak' olduğunu söyledi.
Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2019, 14:41
banner94