banner274

İlk İş Gününde Nasıl Davranmalı?

Uzun Telefon Görüşmelerinden Kaçının

İlk İş Gününde Nasıl Davranmalı?
banner328


İş görüşmesi kadar heyecanlı olan bir gün de iş yerindeki ilk iş günü diyebiliriz. Yeni bir ortam, yeni insanlar, yeni görevler…

Yeni iş yerine kolayca adapte olmak için güzel bir ilk gün geçirmek önemli. Bunun için, size faydalı olabileceğini düşündüğümüz birkaç tüyo paylaşabiliriz..

Ertesi gün giyeceklerinizi önceden hazırlayın, iyi bir uyku çekin ki enerjiniz düşük olmasın ve geç kalmayın.

Güleryüzlü ve nazik olmak, iyi bir izlenim bırakmak ve iyi ilişkiler kurmak için doğru bir adım. Tabii yüksek kahkahalar, uzayan konuşmalar gibi aşırı davranışlardan kaçınmakta fayda var.

İlk gününüzde gözler sizin üzerinizde olmak isteyecek, sizi tanımak isteyecekler. Kendinizi nasıl tanıtacağınızı önceden düşünmeniz, işinizi kolaylaştırır.

İşlerin nasıl ilerlediğini, kararların nasıl alındığını, insanların birbirleriyle ilişkilerini, neyin nerede olduğu gözlemleyebilirsiniz.

Şirketin kuralları varsa, bunları iyi öğrenmek ve izlemek önemli.

Öğle yemeğini birlikte yemeği teklif ederlerse reddetmemeye çalışın ya da molalardaki kahve/ çay tekliflerine açık olun. Bağ kurmak için fırsat olabilir.

İlk iş gününüzü merak eden eşiniz dostunuz sizi arayabilir, siz gününüzü anlatmak isteyebilirsiniz. Bu sohbetleri mesai saati sonrasına saklayın, işinize odaklanın.
Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2019, 11:31
banner218
google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k