banner339
banner313

İki komşusunu öldürme suçlamasıyla aranıyor, milyonlarca insan yakalanamasın diye dua ediyor

Çin'de iki komşu arasında yıllarca süren bir arazi uyuşmazlığı kanlı bitti. 1,4 milyar insanın yaşadığı bir ülkede meydana gelmesi oldukça sıradan görünen bir olay, değil mi? Peki bu sıradan olay neden günlerdir hem ülke basınının hem de dünya basınının manşetlerini işgal ediyor? Cevabı haberimizde...

İki komşusunu öldürme suçlamasıyla aranıyor, milyonlarca insan yakalanamasın diye dua ediyor
banner475


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Çin'in Pinghai vilayetinin bir köyünde yaşayan Ou Jinzhong, bir haftadan fazladır polisten kaçıyor. Hakkındaki suçlamalar oldukça ciddi: İki kişiyi öldürmek üç kişiyi de yaralamak. Bu nedenle Fujian polisi Ou'nun yerinin bulunmasına yardım edeceklere ya da öldüğüne dair bir kanıt getireceklere para ödülü vaadinde bile bulundu.

Olay günlerdir Çin medyasının gündeminde ve milyonlarca Çinli tarafından günbegün takip ediliyor. Ancak bu tarz vakalarda her zaman olduğunun aksine vatandaşlar polisin değil Ou'nun tarafında. Neredeyse hiç kimse bu 55 yaşındaki Çinlinin yakalandığını ve hatta yargılandığını görmek istemiyor.

Örneğin, Çin'de faaliyet gösteren ve Twitter benzeri bir sosyal medya platformu olan Weibo'da paylaşılan bir haber videosunun altına bir kullanıcı "Kaç amca kaç! Umarım hayatının geri kalanında mutluluğu bulabilirsin" yazdı. Bu yorum 38 bin beğeni aldı.
banner218