banner83

İki ay önce veda etmişlerdi

BALYOZ davasında 18 yıl hapis cezasına çarptırılan eski Güney Deniz Saha Komutanı emekli Koramiral Kadir Sağdıç’ın annesi Ayşe Sağdıç 2 aydır tedavi gördüğü hastanede dün hayatını kaybetti.

İki ay önce veda etmişlerdi
banner94
banner26

Avukatları, Kadir Sağdıç’ın cenazeye katılabilmesi için Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu. Kadir Sağdıç iki ay önce annesinin durumu ağırlaşınca, Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan aldığı 1 günlük özel izinle cezaevinden çıkmış ve annesiyle vedalaşmıştı. 
85 yaşındaki Ayşe Sağdıç yüksek tansiyona bağlı olarak geçirdiği kalp krizi sonucu iki ay önce Büyükçekmece’deki Kolan Hastanesi’ne kaldırılmıştı.

Ayşe Sağdıç’ın yaşam destek ünitesine bağlandığını haber alan Kadir Sağdıç, annesini görmek için Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurmuş ve izin almıştı.

Hastanede annesini gören Kadir Sağdıç aynı gün Silivri Cezaevine dönmüştü. Ayşe Sağdıç dün gece hayatını kaybetti. Kadir Sağdıç annesinin ölüm haberini bu sabah cezaevine gelen eşinden gözyaşları arasında öğrendi. Kadir Sağdıç’ın avukatları cenaze izni için Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu.  Ayşe Sağdıç için yarın Büyükçekmece Merkez Camisi’nde öğle vakti cenaze töreni düzenlenecek. 

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2014, 16:03

banner102