banner4
banner23

İğne olduktan 5 dakika sonra öldü

Adana'da baş ağrısı ve halsizlik şikayetiyle bir tıp merkezine giden kadının yapılan iğneden 5 dakika sonra hayatını kaybettiği ileri sürüldü.

İğne olduktan 5 dakika sonra öldü
banner19

S.K. (48), eşi Hakikat K.'nın (45) dün akşam kendisi işteyken rahatsızlandığını ve uzman çavuş olarak görev yapan oğullarının annesini evlerine yakın bir tıp merkezine götürdüğünü belirterek, "Eşim akşam beni aradı, başım ağrıyor dedi. Bende mahalledeki tıp merkezine bir gidin, oradan da önemli bir şeyse Balcalı'ya gelirsiniz dedim. Bunun üzerine izinli olduğu için evde olan oğlum mahalledeki tıp merkezine annesini götürmüş. Nöbetçi doktor C.T. eşime 'Ne rahatsızlığınız var' diye sormuş, eşim de 'Başım ağrıyor ve halsizim' dedikten sonra doktor eşime bir ağrı kesici, bir de mide bulantısı için iğne vermiş" dedi.
S.K., eşinin doktorun verdiği iğneleri tıp merkezinde yaptırdıktan sonra oğlu ile eve dönerken 5 dakika sonra fenalaştığını anlatarak, "Eşim fenalaşınca oğlum tekrar doktora götürmüş ama bu kez de cihaz yetersizliği nedeniyle doktor eşime müdahalede bulunamamış. Eşim bu şekilde 5 dakikanın içinde hayatını kaybetmiş. Eşimin ölümünde kesinlikle doktor hatası var. Başı ağrıyan, halsiz olan bir kişiye hiçbir şey yapmadan direkt ilaç verilir mi? Ayrıca eşim fenalaştıktan sonra tıp merkezine gittiğinde tıp merkezi yetersiz kalmış. Buraları kim kontrol ediyor? Buraların yeterli mi yetersiz mi olduğuna kim karar veriyor?" diye konuştu.
Doktor hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduklarını belirten S.K, adli tıp raporunu bekleyip mücadelelerini sonuna kadar sürdüreceklerini söyledi. Hakikat K.'nın cenazesi ise otopsinin ardından Adana Adli Tıp Kurumu morgundan alınarak toprağa verildi.
Bu arada tıp merkezi yetkilileri, Hakikat K.'nın tıp merkezinden ayrıldıktan sonra fenalaştığını, yeniden getirildiğinde yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybettiğini bildirdi. Doktor hakkında gerekli incelemenin başlatıldığını vurgulayan yetkililer, ancak tıp merkezindeki cihazların yeterli olduğunu, ölüm nedeninin doktor hatası olduğunu söyledi. Yetkililer, "Biz bir Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi değiliz ama tıp merkezinde ne olması gerekiyorsa bizde de var" dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2012, 12:39