banner158

Hollanda saldırı! Utrecht nerede? Hollanda'nın başkenti neresidir? Haritası

Hollanda'nın Utrecht kentinde bir kişi tramvay durağında silahlı saldırı düzenledi. Saldırıda birçok kişi yaralanırken "Utrecht nerede?" sorusu gündem olurken Hollanda'nın başkenti de araştırılmaya başlandı.

Hollanda saldırı! Utrecht nerede? Hollanda'nın başkenti neresidir? Haritası
banner192

Hollanda saldırısı dünya gündemine oturdu! Cuma günü gerçekleşen Yeni Zelanda saldırısı sonrası dünya tetikteydi. Bugün Hollanda'nın Utrecht kentinde bir kişi tramvay durağıbda bekleyen insanların üzerine atş açtı. Saldırıda birçok kişi vurularak yaralandı. Bu korkunç olay sonrası Hollanda'nın Utrecht kentinin nerede olduğu araştırılmaya başlandı. İşte detaylar...

UTRECHT NEREDE?

Utrecht, Hollanda'nın Utrecht eyaletinin eyalet merkezi ve en kalabalık şehri. Şehir belediye statüsündedir. Nüfusu 330,772 kişidir ve Hollanda'nın dördüncü büyük şehridir. Hollanda'daki büyük şehirleşmiş metropolitan alan olan Randstad'ın doğu köşesindedir.

HOLLANDA'NIN BAŞKENTİ NERESİDİR?

Hollanda, Hollanda Krallığı'nı meydana getiren dört ülkeden biri. Topraklarının çok büyük bir kısmı Batı Avrupa'dadır, ayrıca Karayipler'de üç adası bulunmaktadır. Hollanda, kuzey ve batıda Kuzey Denizi, güneyde Belçika, doğuda ise Almanya ile komşudur. Hollanda'nın başkenti ise Amsterdam'dır.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2019, 14:06
banner184