banner339
banner313

HDP'li Figen Yüksekdağ Türk bayrağından rahatsız oldu

Teröre destek çıkan belediyelere kayyum atanmasını hazmedemeyen HDP Eş Başkanı Yüksekdağ, belediyelerin işgal edildiğini iddia etti. Teröre verilen destek hakkında tek söz etmeyen Yüksekdağ, 12 Eylül darbecilerini örnek gösterdi. Yüksekdağ ayrıca, "1980'd

banner362
HDP'li Figen Yüksekdağ Türk bayrağından rahatsız oldu
banner353

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, belediyelere kayyum atanmasına tepki göstererek, "12 Eylül'ün yıldönümünde, 1980 darbesinin yıldönümünde bir darbe gerçekleşti Türkiye'de. 1980'deki cuntacılar belediyelere el koymamıştı. Kendi belediyelerini sanki düşman kalesiymiş gibi Türk bayraklarıyla donatmamıştı" dedi.

Mardin'in Nusaybin ilçesinde konuşma yapan Yüksekdağ, kayyum atanan belediyelerin teröre verdiği desteğe dair hiçbir söz etmezken, Türk bayrağından duyduğu rahatsızlığı şu sözlerle getirdi:

"1980'deki cuntacılar belediyelere el koymamıştı. Kendi belediyelerini sanki düşman kalesiymiş gibi Türk bayraklarıyla donatmamıştı. Belediye binalarını işgal edebilirsiniz ama Nusaybin'de her sokakta o belediyenin o belediyede seçilmişlerin ruhu yaşar."

PKK'ya sahip çıktı

Halkın atamalara karşı çıktığını iddia eden Yüksekdağ, kayyum kararının meşru olmadığını öne sürdü. PKK'nın mağdur ettiği Kürt halkının devlet tarafından mağdur edildiğini söyleyecek kadar ileri giden HDP Eş Başkanı, 28 belediyede kayyum atadılar. 24'ü Kürtler'in yaşadığı Kürt illerindeki belediyelerdir. Zaten mağdur edilmiş zaten baskı altına alınmış zaten kan ağlayan topraklarda kurulu belediyelerdir. 4 belediyeyi de kendi oluşturmak istedikleri dizayn ve vitrine uygun olsun diye eklediler kayyum listesine" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2016, 20:21
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k