banner83

Hava sıcaklığı artacak

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ankara, Kırıkkale, Çankırı, Sakarya, Zonguldak, Trabzon, Rize, Artvin ve Van çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı artacak
banner94
banner26

Sabah ve gece saatlerinde İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Doğu Anadolu'da kuvvetli olmak üzere, kuzey, iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin batı kesimlerinde 3 ila 5 derece artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, iç ve güneybatı kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara'da yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak eseceği bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak eseceği beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Doğu Anadolu'da kuvvetli olmak üzere, kuzey, iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

İSTANBUL: Parçalı bulutlu. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. Sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. (6)

ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif kar yağışlı. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. (-1)

İZMİR: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu (11)

ADANA: Az bulutlu ve açık (14)

banner103
ANTALYA: Az bulutlu ve açık (15)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. (4)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu. İl genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor. (-7)

VAN: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kar yağışlı. Sabah ve gece saatlerinde kuvvetli olmak üzere, il genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. (0)

DİYARBAKIR: Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. (6)

BÖLGELERİMİZDE BUGÜN HAVA

MARMARA: Parçalı bulutlu, sabah ilk saatlerde Sakarya çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölge genelinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı görülecek.

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı, güney kıyılarının çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde, Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla batısı parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Ankara, Kırıkkale ve Çankırı çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde kuzeydoğusunda kuvvetli olmak üzere, bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah ilk saatlerde Zonguldak çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar Rize ve Hopa, sabah saatlerinde Trabzon ve Artvin çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimler ile sabah ve gece saatlerinde bölgenin kıyı kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgede eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Van çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde kuvvetli olmak üzere, bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Eğiminin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. 

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2012, 13:11

banner105

banner102