banner158
banner218

Halkbank kredi faiz indirimini açıkladı! Hesaplama nasıl yapılır? İşte oranlar

Halkbank, binlerce vatandaşı yakından ilgilendiren önemli bir son dakika kredi faiz indirimi açıkladı. Peki Halkbank kredi faiz indirimi nasıl yapılır? İşte büyük bir merakla araştırılan sorunun cevabı ve 2019 Halkbank kredi faiz indirimi oranları...

Halkbank kredi faiz indirimini açıkladı! Hesaplama nasıl yapılır? İşte oranlar
banner216


Kredi faiz oranlarında yaşanan düşüş devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla önce kamu bankalarında yaşanan kredi faiz oranlarındaki düşüş özel bankalar tarafından da sürdürülüyor. Kamu bankalarının konut kredisinde 0,99 oranında kredi vermesinin ardından özel bankalarda da bu oran 1,17 seviyelerine kadar geriledi. İşte Kamu ve özel bankalardaki konut ve ihtiyaç kredisi faiz oranları...

HALKBANK KREDİ İNDİRİMİ NE KADAR?

Ticari, ihtiyaç ve konut kredilerinde aşağı yönlü düzenlemeler yaptıklarını belirten Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan,  "Finansman maliyetlerindeki iyileşmeleri kredi faiz oranlarına yansıtmaktan memnunuz. Müşterilerimizin her türlü nakit ihtiyacına düşük faiz oranlarıyla yanıt vermeyi sürdüreceğiz" dedi.

Bugünden itibaren kullandıracağı ticari kredilerin faiz oranlarını yıllık yüzde 13 - 15,5 aralığına indirdiğini açıklayan Halkbank, 60 aya kadar vade imkânı sunduğu ihtiyaç kredilerinde faiz oranını maaş müşterileri için aylık yüzde 1,25'e, maaş dışı müşterileri için ise aylık yüzde 1,35'e düşürdüğünü duyurdu.

500 bin TL ve üzerindeki konut kredilerinde faiz oranını aylık yüzde 1,19'a indiren Halkbank, 500 bin TL'nin altındaki konut kredilerinde ise faiz oranını aylık yüzde 0,99 olarak uygulamaya devam edeceğini açıkladı.

Yılın ilk yarısında toplam kredileri geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 20,1 büyüyen Halkbank'ın, faiz indirimiyle birlikte ekonomiye verdiği desteğin artarak devam edeceğini bildiren Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan şunları söyledi:

"Merkez Bankası'nın Temmuz ayındaki faiz indirim kararı sonrasında, kredi faizlerini ilk indiren bankalardan biri olmuştuk. Aynı iradeyi kararlılıkla sürdürüyoruz ve müşterilerimize avantajlı faiz oranları sunmaya devam ediyoruz. Merkez Bankası'nın son faiz indirimi yanı sıra, Avrupa Merkez Bankası'nın da faizleri beklentilerle uyumlu düşürmesi tüm küresel piyasalarda faizlerin düşüş eğiliminin süreceğine yönelik beklentileri güçlendirmiştir. Ekonomimizdeki dengelenme süreciyle birlikte ülkemizin risk primi düşmeye devam etmekte, yurtdışı yatırımcıların tahvil piyasasına ilgileri giderek artmaktadır. Bu gelişmeler doğrultusunda bankamızın da kredi faizlerini indirmesi yatırım ortamının canlanmasına ve ekonomik büyümeye daha fazla katkı sağlayacaktır"
Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2019, 01:23